Dwa ciekawe biuletyny KB dotyczące Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Dział wsparcia technicznego Microsoft w najwyraźniej przedświątecznej gorączce opublikował dwa ciekawe biuletyny KB dotyczące Visty. Jeden dotyczy problemu, o którym na naszych łamach przeczytać można było w felietonie Powrót z przyszłości kilka miesięcy temu. Chodzi o irytujące, częste kłopoty ze zmianą rozdzielczości ekranu po uruchomieniu notebooka, które skutkują mogącym doprowadzić do szału bałaganem na pulpicie. Po felietonie wielu użytkowników wskazywało na problemy ze sterownikami, okazuje się jednak że - jak twierdzi biuletyn KB945459 - winny jest podejrzewany przez nas TMM (Transient Multi-monitor Manager). Kiedy po uruchomieniu notebooka sterownik monitora nie zdąży wczytać się przed logowaniem użytkownika, po jego zalogowaniu TMM nie mogąc rozpoznać ekranu zmniejsza rozdzielczość. Po chwili, kiedy sterownik zostaje załadowany, sytuacja wraca do normy - poza układem ikon i zapamiętanymi rozmiarami okien. Szkoda, że jedyne sugerowane póki co przez biuletyn rozwiązanie problemu to wyłącznie TMM w Harmonogramie Zadań.

Drugi biuletyn, "ciekawy" już niestety inaczej, warto przeczytać aż dwukrotnie by upewnić się że producent faktycznie ma na myśli to, co po pierwszym czytaniu powoduje szersze otwarcie oczu w niedowierzaniu. W skrócie - ten oficjalny biuletyn działu wsparcia technicznego Microsoft mówi o tym, że jeśli któregoś pięknego ranka nasza Vista nie uruchomi się racząc użytkownika czarnym ekranem bez żadnego komunikatu - należy zreinstalować system. Biuletyn jest na tyle uprzejmy, że niedoświadczonych użytkowników kieruje do innego wartościowego inaczej zasobu - KB918884 (How to install Windows Vista). Na pocieszenie dodaje jeszcze, że winą za bezproduktywnie stracone godziny obarczyć można uszkodzenie struktury katalogu $Txf skutkujące wzajemnym zamrożeniem procesów Autocheck i TxF.

Na święta pozostaje więc życzyć wszystkim szczęśliwym posiadaczom nowego systemu, by zainteresowanie obydwoma biuletynami pozostało jedynie w sferze ciekawostek przyrodniczych...

© dobreprogramy
s