r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dwa lata za dietę

Strona główna Aktualności

Początkowo wyrok miał wynosić 10 lat, jednak oskarżonemu udało się nakłonić sąd do przyznania mu zaledwie dwóch lat kary pozbawienia wolności. Daniel Lin, bo o nim mowa, to amerykański spammer z Detroit, który jeszcze do niedawna masowo rozsyłał niechcianą korespondencję za pośrednictwem zaatakowanych i opanowanych wcześniej komputerów w Internecie. W całej akcji pomagało mu trzech innych mężczyzn, w sumie zaś wysłali miliony e-maili zawierających reklamy, jak to zwykle bywa, fałszywych środków farmakologicznych.

Interes był, jak się okazuje, bardzo dochodowy. Według informacji sądu, mężczyźni przez 5 miesięcy spamowania zarobili ponad 100 tysięcy dolarów - całość pochodzi od setek użytkowników, którzy zainteresowali się fałszywymi reklamami środków odchudzających i innych, podobnych medykamentów. Prawdziwa dieta czeka teraz jednak samych spammerów - co prawda chleb i woda to nie oferowane przez nich produkty, ale efekt może być tylko lepszy...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.