Dwie wersje MySQL

Strona główna Aktualności

O autorze

Popularna baza danych MySQL od teraz dostępna jest w dwóch wersjach: darmowej Community i płatnej Enterprise, do której oferowane jest rozbudowane wsparcie techniczne. Taki podział wynika z chęci zaspokojenia różnych potrzeb środowisk Open Source i klientów korporacyjnych.

Darmowy MySQL Community Server skierowany jest dla osób zdecydowanych poświęcić nieco czasu na konfigurację i dopasowanie systemu do własnych potrzeb a jednocześnie nie potrzebujących pomocy technicznej. Użytkownicy tej wersji nie zostaną oczywiście pozostawieni sami sobie, wciąż będą mieli dostęp do regularnie przygotowywanych poprawek, kanałów komunikacji ze społecznością, będą także mogli przedstawiać firmie swoje sugestie na temat funkcjonowania baz. Dla nich uruchomiono także witrynę MySQL Forge służącą wymianie informacji o projektach związanych z MySQL.

Osoby które zdecydują się na płatną wersję MySQL Enterprise Server otrzymają dostęp do pomocy technicznej obejmującej tworzenie, wdrażanie i zarządzanie rozwiązaniami opartymi na bazie danych MySQL oraz nowość - zautomatyzowany monitoring zarządzania bazami danych. Dostęp do tej wersji sprzedawany jest na zasadzie rocznych subskrypcji w cenie od 595 do 4995 dolarów za rok na jeden serwer.

© dobreprogramy
s