reklama

Dwóch nowych polskich MVP

Strona główna Aktualności

O autorze

W lipcowym cyklu nominacyjnym tytuł Microsoft Most Valuable Professional otrzymały w Polsce dwie nowe osoby.

Wyróżnieni zostali Kazimierz Kuta w kategorii Visual Developer - Visual C# oraz Grzegorz Tworek w kategorii Windows - Security. Jednocześnie Polacy, którzy tytułem MVP zostali uhonorowani w lipcu 2006 otrzymali renominację na rok kolejny. Gratulujemy!

Tytuł Most Valuable Professional jest przyznawany przez Microsoft osobom, które swój wolny czas poświęcają na pomoc użytkownikom jego produktów. Nagradzane są takie formy aktywności jak udzielanie się na grupach dyskusyjnych i forach, prowadzenie blogów technicznych, występy na konferencjach. Tytuł nadawany jest na okres jednego roku za osiągnięcia w roku poprzednim. Nominacje przyznawane są co kwartał. Jeśli dana osoba po roku nadal aktywnie dzieli się swoją wiedzą, nominacja zostaje przedłużona na rok kolejny.

Najważniejszym benefitem dla wyróżnionych tytułem MVP jest ułatwiony dostęp do pracowników Microsoftu. Ułatwia to zgłaszanie błędów lub propozycji do poszczególnych produktów. Ponadto otrzymuje się darmową subskrypcję MSDN i prawo do trzykrotnego darmowego skorzystania z pomocy technicznej Microsoft. Zainteresowane osoby (zwykle programiści) mogą uzyskać dostęp do kodu źródłowego Windows. Ponadto raz na 18 miesięcy organizowana jest konferencja MVP Summit w Redmond a mniej więcej raz w roku regionalna konferencja MVP Open Days. Konferencje te są okazją do zaznajomienia się z bieżącymi pracami w Microsoft oraz bezpośredniej komunikacji z pracownikami korporacji i innymi MVP. Jest też trochę różnych mniejszych korzyści, np. łatwiejsze załapywanie się do programów beta czy też występowanie jako prezenter na konferencjach organizowanych przez Microsoft.

Lista polskich MVP (jeszcze nie zaktualizowana) znajduje się tutaj. Z kolei tu znajduje się lista wszystkich obecnie nagrodzonych osób. Też jeszcze nie zawierała lipcowych nominacji w chwili pisania tego newsa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama