r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dwudziestopięcioletni błąd

Strona główna Aktualności

Po prawie 25 latach załatano błąd istniejący w wielu systemach z rodziny *BSD, łącznie z Mac OS X.

Kilka dni temu programista OpenBSD, Marc Balmer, otrzymał informację od jednego z użytkowników, który twierdził, że Samba zawiesza się odczytując pliki z systemu plików MS-DOS. Była to Samba skompilowana z oryginalnych źródeł, nie z jednego z jej portów dla *BSD. Balmer skontaktował się z kilkoma programistami Samby aby to wyjaśnić. Dowiedział się wtedy, że Samba używa specjalnego obejścia aby działać na systemach BSD, gdyż zawarty w nich kod odpowiedzialny za odczytywanie katalogów działa niepoprawnie. Okazało się, że błąd występuje w wielu systemach z rodziny BSD, także Mac OS X, i można go spotkać nawet w wersji 4.2 systemu BSD, która została wydana w sierpniu 1983 roku.

Problem dotyczy sytuacji, gdy tworzona jest lista plików w katalogu a następnie jeden plik zostanie skasowany. Wówczas próba odwołania do pliku, który znajdował się po skasowanym pliku spowoduje odwołanie do pliku następnego. Błąd nie występuje zawsze, ale wtedy, gdy katalog zajmuje więcej niż jeden blok na dysku. Szczegółowy opis problemu można znaleźć w serwisie vnode.ch.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.