reklama

Dwuekranowy ASUS Taichi oficjalnie w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Od dziś oficjalnie w Polsce można kupić jednego z ciekawszych ultrabooków z ekranem dotykowym… a nawet z dwoma ekranami, choć dotykowy jest tylko jeden. Taichi jest jednym z ciekawszych projektów wykorzystujących możliwości Windows 8.

Oba ekrany zamontowane na „klapie” laptopa mają przekątną 11,6 cala, rozdzielczość Full HD. „Wewnętrzny”, na którym pracujemy kiedy urządzenie jest otwarte jak laptop, to matowa matryca IPS bez czułości na dotyk, zewnętrzny zaś został pokryty Gorilla Glass i można na nim pracować zarówno palcami, jak i dołączonym aktywnym piórkiem. Do dyspozycji mamy 4 tryby pracy — tylko ekran wewnętrzny, tylko ekran na klapie, to samo na obu ekranach (tryb lustrzany) oraz tryb dwuekranowy. Można więc osobie siedzącej naprzeciwko pokazywać na drugim ekranie co robimy lub na przykład prezentację, do której informacje mamy na ekranie „wewnętrznym”. Co ciekawe, nad każdym ekranem znajduje się kamerka, więc i w trybie „tabletowym” można skorzystać z czatów wideo.

Taichi można kupić w dwóch wersjach — z procesorem i5 lub i7. W środku znajdziemy dysk SSD (128 lub 256 GB), 4GB RAM-u, kartę graficzną Intel HD Graphics 4000 i akumulator 35 Wh. Ultrabook waży 1,25 kg i szczęśliwie dołączony do niego zasilacz jest mały i lekki. Ciekawostką jest również układ mikrofonów stereo (array) i głośniki SonicMaster Bang & Olufsen ICEpower.

Sprzęt nie jest niestety dla każdego. Wersja z procesorem i7 ma kosztować 6999 złotych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić