Dwukrotnie wzrosła liczba zainfekowanych witryn

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnim kwartale liczba zainfekowanych stron internetowych wzrosła dwukrotnie, wynika ze statystyk firmy Dasient.

Dasient specjalizujący się w bezpieczeństwie internetowym, opublikował badania dotyczące zainfekowanych stron internetowych w trzecim kwartale bieżącego roku. Wynika z nich, że w porównaniu z analogicznym okresem w 2009 roku liczba niebezpiecznych witryn podwoiła się. Obecnie jest ich ponad 1,2 mln w Sieci, co świadczy o gwałtownym wzroście stron z groźnym oprogramowaniem. Coraz więcej jest także ataków dokonywanych na przykład za pomocą poczty e-mail czy reklam internetowych. Przewiduje się, że wraz ze wzrostem usług dostępnych za pośrednictwem stron internetowych, zwiększy się także liczba niebezpiecznych witryn.

Wśród najczęściej wykorzystywanych przez cyberprzestępców domen znalazły się te z rozszerzeniem .com i .ru, a także .info i .org. W ostatnim kwartale wzrosła liczba niebezpiecznych witryn o rozszerzeniu .ru, spadła natomiast z .cn. W 2011 roku zapewne będziemy świadkami coraz liczniejszych ataków na serwisy społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter, cieszące się wśród internautów dużą popularnością. Z pełnym raportem na temat niebezpieczeństw w Sieci można zapoznać się na oficjalnym blogu firmy Dasient.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi