DxO FilmPack 5.5.13

Strona główna Mac Grafika Efekty fotograficzne
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DxO FilmPack pozwala na nowo odkryć magię klasycznych klisz, ale z użyciem cyfrowych obrazów. Autorzy programu perfekcyjnie odtworzyli wygląd legendarnych materiałów fotograficznych i przygotowali ponad 100 filtrów, które można nałożyć na zdjęcia zrobione aparatem cyfrowym.

W DxO FilmPack znalazło się 120 predefiniowanych stylów zdjęć. 83 z nich to wierne odwzorowania legendarnych klisz, przygotowane w laboratoriach DxO na podstawie prawdziwych materiałów. Znajdziemy tu między innymi filtry imitujące klisze Ilford Pan, Fuji Superia, Adox Silvermax, Foma Fomapan czy Kodak Kodachrome. Autorzy programu zbadali reakcje każdej z nich na światło o różnych barwach i odtworzyli charakterystyczne dla każdej z nich ziarno. Dodatkowo można na zdjęcia nałożyć ramki, tekstury, ślady po przeciekającym świetle i tym podobne. Możliwość rozmywania wybranych fragmentów zdjęcia pozwala nadać im płytką głębię ostrości.

Program może pracować z plikami JPG, TIFF, a także RAW-ami z wielu aparatów fotograficznych. Przy korzystaniu z plików zawierających metadane na temat aparatu i obiektywu DxO FilmPack może precyzyjnie skalibrować barwy, usunąć szum i poprawić niektóre niedoskonałości. Dodatkowo można nałożyć na zdjęcie barwę dominującą i sterować kolorem z pomocą krzywych.

DxO FilmPack może działać samodzielnie lub jako wtyczka dla wielu programów graficznych. Może działać z Photoshopem, Lightroomem, Photoshop Elements, Apple Aperture i oczywiście DxO Optics Pro.

Wersja próbna programu działa przez 31 dni. Ten sam plik pozwala przetestować wersję Essential i Elite programu. Edycje różnią się liczbą dostępnych filtrów i dodatków.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

DxO Optics Pro 9 za darmo do końca sierpnia

22
13.06.2016  •  Anna Rymsza

Niedawno wydany został program DxO Optics Pro 11, więc zgodnie z tradycją producent udostępnił starszą wersję zupełnie za darmo. DxO Optics Pro 9 w wersji Elite, wydany w listopadzie 2013 roku, można mieć za darmo po podaniu adresu e-mail na stronie promocji zorganizowanej przez DxO i ProfiFoto. DxO Optics Pro to program do katalogowania i obróbki cyfrowych zdjęć, który doskonale niweluje efekty ograniczeń konstrukcyjnych aparatów. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie usunąć szum, poprawić geometrię zdjęć, aberracje chromatyczne, usunąć winietę w sposób odpowiedni dla danego układu…

DxO Optics Pro 11 to jeszcze lepsze usuwanie szumu

27
06.06.2016  •  Anna Rymsza

DxO Optics Pro to najpoważniejszy konkurent Adobe Lightrooma, znany przede wszystkim z precyzyjnie dobranych profili korekcji zdjęć. Program został wydany w wersji 11, która wprowadza mędzy innymi ulepszone algorytmy usuwania szumu ze zdjęć. Na początek wyjaśnię, jakie korzyści dają dostępne w DxO Optics Pro profile sprzętu. To szablony wszelkiego typu zniekształceń i wad, tworzone na podstawie rzeczywistego zachowania aparatu i obiektywu, badanego w kontrolowanych warunkach. Analizowane są nie tylko zaburzenia geometrii i winiety, ale także odwzorowanie kolorów przez matrycę. Dzięki temu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych