r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dysk Google pozwoli lepiej zabezpieczyć pliki przed dalszym rozpowszechnianiem

Strona główna AktualnościINTERNET

Udostępnianie i współdzielenie plików to jeden z najważniejszych elementów chmury. Dotyczy to zwłaszcza dokumentów. Nasze arkusze czy też prezentacje możemy w prosty sposób przesłać i zaprezentować innym, nawet jeżeli nie posiadają konta w usłudze, wystarczy jedynie przeglądarka. Wczoraj Google udostępniło narzędzie, które pozwoli nieco lepiej chronić takie pliki.

Dzięki niemu możemy wyłączyć opcje pobierania, drukowania i kopiowania dla komentujących oraz przeglądających udostępnione dane. Z rozwiązania tego może skorzystać tylko właściciel pliku i to jedynie z poziomu strony internetowej Dysku. W celu aktywacji blokady należy udać się do zakładki Plik, a następnie udostępnij, wybrać opcję zaawansowane i zaznaczyć odpowiednie pole.

Blokadę możemy ustawić dla każdego z plików jakie przetrzymujemy w swojej chmurze. Rozwiązanie takie nie chroni całkowicie przed ich dalszym rozpowszechnianiem, wystarczy chociażby wykonać zrzut ekranu. Stanowi jednak dodatkowe zabezpieczenie oraz przypomnienie, dla współpracowników którym udostępniliśmy dane.

r   e   k   l   a   m   a

Osoby takie otrzymają odpowiedni komunikat o tym dlaczego nie mogą pobrać, bądź też drukować współdzielonego pliku. Więcej o działaniu blokady oraz jej API można przeczytać na oficjalnym blogu. Opcja ta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Dysku Google.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.