r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Działania BSA w kwietniu

Strona główna Aktualności

Jak wynika z informacji prasowej, podanej przez organizację BSA Polska, w samym tylko kwietniu udało się skonfiskować i zabezpieczyć 1300 płyt i 55 komputerów z nielegalnym oprogramowaniem.

Oprócz tego zlikwidowano 4 wytwórnie płytowe i tyle samo sklepów internetowych. Zatrzymano również 21 osób w celu złożenia przez nie wyjaśnień w sprawie używania i rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe, które mogą sięgnąć nawet trzykrotnej wartości nielegalnie sprzedawanego przez nich oprogramowania.

Straty poniesione przez producentów szacuje się na około 3 020 000 zł. W kwietniu BSA rozpoczęło także intensywne działania edukacyjne w dziedzinie ochrony własności intelektualnej. Celem tej akcji jest rozpowszechnianie wśród przedsiębiorców informacji i narzędzi do sprawdzania legalności oprogramowania we własnym zakresie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.