r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

„Dziecko w sieci” za darmo przez dwa dni. Poczytaj o tym, jak chronić dzieci w Internecie

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Dziś i jutro można zupełnie za darmo pobrać e-booka „Dziecko w sieci. Wydanie II”, autorstwa Bartosza Danowskiego i Alicji Krupińskiej. Książka jest jeszcze aktualna – to wydanie trafiło na półki w ubiegłym roku. Promocja została przygotowana przez Helion i Ebookpoint z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

By zdobyć e-booka (EPUB, PDF, MOBI) należy:

  • udać się na stronę Ebookpoint.pl/kod
  • podać login do księgarni lub e-mail
  • wpisać kod: DZIECKO-W-SIECI
  • zatwierdzić kod i pobrać książkę ze swojej biblioteki

„Dziecko w sieci. Wydanie II” to książka dla wszystkich, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech. Książka skutecznie rozwiewa mit o tym, że dziecko siedzące w swoim pokoju przy komputerze jest zupełnie bezpieczne (bo przecież jest w domu), ale nie demonizuje cyberprzestrzeni. Pozycja traktuje o takich zagadnieniach, jak prześladowanie, szantaż, oszustwa, molestowanie czy przemoc słowna. Przewodnik ułatwia rodzicom zdobycie solidnej wiedzy na temat ograniczania dostępu do niebezpiecznych stron i pomaga im wytłumaczyć dzieciom, czemu pewne zachodzenia w sieci są niedopuszczalne, pokazuje możliwości filtrów i wyszukiwarek dla dzieci, a także uczy internetowej etykiety, co przyda się także rodzicom.

r   e   k   l   a   m   a

Książka porusza też temat uzależnień od Internetu czy konkretnych usług. Fragment na ten temat możecie przeczytać na blogu księgarni.

Książka została napisana przez osoby na co dzień spotykające się z tematyką. Alicja Krupińska jest psychologiem, pracuje w poradni psychologicznej, prowadzi diagnozę i terapię dzieci i młodzieży z zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami osobowości, dzieci wykorzystywanych seksualnie. Prowadzi także grupy edukacyjne dla dorosłych. Bartosz Danowski to autor licznych książek informatycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspert Urzędu Marszałkowskiego do spraw oceny wniosków unijnych sektora IT. Prywatnie między innymi wujek Jakuba Danowskiego – autora książki „Minecraft. Crafting, czary i świetna zabawa”.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.