Dzieje.pl Dzieje.pl 6.0.0

Strona główna Android Edukacja i nauka Historia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Dzieje.pl to źródło ciekawej, przydatnej wiedzy dla miłośników historii Polski.

Program powstał pod egidą Muzeum Historii Polski i jest jego oficjalną aplikacją mobilna. To sprawia, że można mu zaufać, jeśli chodzi o jakość merytoryczną oraz intelektualną prezentowanych treści.

Jeśli chodzi o szatę graficzną, program nie rzuca na kolana. Prezentuje się dość archaicznie i wygląda tak, jakby przepisano portal internetowy na aplikację na Androida. Nie jest jednak tragicznie, choć na początku przygody z programem warto powiększyć rozmiar czcionki, bo ten ustawiony domyślnie wygląda jak maczek i nie sposób niczego odczytać.

Aplikacja podzielona jest na kilka bloków tematycznych. W sekcji "Temat dnia" znajdziemy najważniejsze informacje związane kontekstem z historią Polski. W kategorii "Aktualności' wyświetlą się wpisy dotyczące bieżących polskich spraw z historią w tle. W "Kalendarzu" dowiemy się, co ciekawego w historii naszego kraju wydarzyło się w dniu, kiedy przeglądamy aplikację, ale kilka lub nawet kilkaset lat wcześniej. Sekcja "Postacie" zawiera noty biograficzne zasłużonych w historii Polaków, wraz ze zdjęciem i opisem życiorysu. Kolejne sekcje to "Książka" (z recenzjami literatury historycznej) oraz "Wasze historie", zawierająca teksty czytelników portalu Dzieje.pl.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!