r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dzięki Blizzardowi Facebook chce stać się serwisem ze strumieniami z gier

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Strumieniowanie gier wideo to wyraźny fenomen ostatnich lat, czego przykładem jest kolosalna popularność Twitcha. Nic dziwnego, że apetyt na zyski generowanie przez strumieniowanie gier mają także duże IT-korporacje, czego przykładem może być platforma YouTube Gaming. Na scenie pojawił się właśnie kolejny ważny i dość nietypowy duet – partnerstwo nawiązali Facebook i Blizzard.

Jak informuje serwis Venture Beat, partnerstwo Facebooka i Blizzarda będzie skupiało z początku się wokół nowej, zdobywającej pozytywne recenzje i popularność, gry Overwatch. Jest to sieciowy FPS osadzony w niedalekiej przyszłości oferujący cztery tryby rozgrywki, w których konkurują sześcioosobowe drużyny.

O sukcesie Overwatch już dziś może świadczyć fakt, że według danych Blizzarda, od czasu premiery (2 czerwca) w produkcję zagrało 7 mln osób, spędzając na tym łącznie 119 mln godzin. Nic zatem dziwnego, że gra ma ogromny potencjał, jeżeli chodzi o streaming i jego spieniężanie. W tym celu Facebook i Blizzard zdecydowali się na zintegrowanie kont w serwisie społecznościowym i na Battle.net.

r   e   k   l   a   m   a

Ponadto do samej platformy Battle.net, która pod koniec roku będzie świętować dwudzieste urodziny, dodano integrację z facebookowymi narzędziami służącymi strumieniowaniu na żywo, czyli z Facebook Live. W ten sposób w zasadzie pełen zestaw narzędzi przydatnych w realizowaniu „społecznościowego” aspektu grania w Overwatch, dostarcza korporacja Marka Zuckerberga.

A stanowić ma to zaledwie początek współpracy. Jeszcze w tym miesiącu integracja z Facebookiem obejmie takie tytuły, jak Word of Warcraft, Diablo III czy Startcraft II. Słowem, wszystkie tytuły, które dały i pozwoliły utrzymać Blizzardowi pozycję i uznanie fanów, jaką cieszyć się mogą na rynku gier komputerowych nieliczni. Pozostaje tylko gdybać, czy nowe partnerstwo ma związek z walką Blizzarda przeciw serwerom społeczności.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.