reklama

Dzień Bez Telefonu Komórkowego: we Wrocławiu akcja „Głowa do góry”

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Choć nie można powiedzieć, aby była to informacja szczególnie rozpowszechniona, właśnie dziś obchodzony jest Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego. Oczywiście można jego nazwę zawęzić do smartfonów, niemniej z tej okazji w różnych miejsca świata organizowane są inicjatywy, których celem jest zwrócenie uwagi na problem nadużywania urządzeń mobilnych.

Jedno z nich, pod nazwą Głowa do góry, odbyło się także we Wrocławiu. W centrum miasta, przy ul. Świdnickiej, z inicjatywy Mobile Vikings pojawiły się oznaczenia, które uczyniły z uczęszczanej przez wrocławian ulicy strefę pieszego ruchu dwupasmowego.

Z jednego z nich korzystać mogły osoby, które używały wówczas smartfonów. Był on w dodatku oznaczony strzałkami, które miały niwelować ryzyko... zderzeń. Drugi był zaś pasem bez smartfona, którego użytkownicy mogli spotykać się z pochwałami Wikingów. Inicjatywę komentuje Bartek Grabowski z Mobile Vikings Polska:

Poprzez naszą akcję chcemy zachęcić wszystkich do drobnej refleksji nad ilością czasu, który spędzamy ze wzrokiem wpatrzonym w telefon, tracąc tym samym szansę na bezpośredni kontakt choćby z osobą poznaną w kawiarni czy podczas spaceru.

Nad porządkiem panowało dwóch wikingów, których zadaniem było informowanie przechodnia o akcji oraz uświadamianie, że dzisiejszy Dzień Bez Telefonu Komórkowego to dobra okazja do zastanowienia nad ilością czasu, spędzanego na spoglądanie na ekran smartfonu. Podczas akcji nie ucierpiał żaden gracz Pokemon GO.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić