Dzień Bezpiecznego Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

7 lutego 2006 obchodzony jest w Unii Europejskiej jako Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet Action Plan", ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Awareness" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Głównym Partnerem tegorocznego Dnia została Telekomunikacja Polska.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu polegają na inicjatywach lokalnych organizowanych przez organizacje lub prywatne osoby zainteresowane propagowaniem bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Organizatorzy zachęcają nauczycieli i wolontariuszy do przygotowywania zajęć dla dzieci i dla rodziców na podstawie scenariuszy zamieszczonych na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu. Zainteresowani inicjatywami organizowanymi w ramach imprezy znajdą ich szczegółową listę na witrynie DBI.

Chociaż Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na 7 lutego wszelkie przedsięwzięcia związane z tym dniem mogą być realizowane przez cały luty.

© dobreprogramy
s