Dzień Bezpiecznego Internetu

Strona główna Aktualności

O autorze

Jutro, 12 lutego 2008, już po raz czwarty Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, realizatorzy unijnego projektu Saferinternet.pl, organizują w Polsce obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet", ma na celu propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu patronatem objęła Viviane Reding, Komisarz ds. Mediów i Społeczeństwa Informacyjnego.

Lokalne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych Internautów w całej Polsce, konkursy z nagrodami dla szkół, oferta kursów e-learningowych dla szkół podstawowych, kampania STOP cyberprzemocy, poradnik dla dzieci i rodziców o bezpieczeństwie przygotowany przez UPC we współpracy z europejską siecią na rzecz bezpiecznego Internetu INSAFE, prowadzony przez wolontariuszy program edukacyjny Fundacji Grupy TP na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie - to tylko niektóre wydarzenia związane z obchodami kolejnej edycji ogólnoeuropejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.

Głównym wydarzeniem obchodów DBI w Polsce jest konferencja, która obędzie się jutro w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Dzień Bezpiecznego Internetu jest okazją do podsumowań oraz do przedstawienia nowych działań podejmowanych w ramach projektu Saferinternet.pl. W tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę na ofertę e-learningową dla szkół podstawowych oraz nową odsłonę kampanii "Dziecko w Sieci" realizowaną pod hasłem STOP cyberprzemocy - zapowiada Agnieszka Wrzesień, koordynator Projektu Awareness z Fundacji Dzieci Niczyje.

NASK przygotowuje transmisję na żywo z konferencji DBI 2008 (streaming), która dostępna będzie w Internecie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu. Program konferencji dostępny jest w postaci pliku PDF.

© dobreprogramy