Dzienniczek Vulcan – nowa aplikacja dla uczniów i rodziców z dostępem do dziennika UONET+

Strona główna Aktualności
Vulcan prezentuje nową aplikację dla rodziców, fot. Pixabay
Vulcan prezentuje nową aplikację dla rodziców, fot. Pixabay

O autorze

Firma Vulcan odpowiedzialna za elektroniczny dziennik UONET+ zachęca rodziców i uczniów do pobrania nowej wersji mobilnej aplikacji, która pozwala śledzić postępy swoich pociech w szkole. Chodzi o Dzienniczek Vulcan, który jest już dostępny do pobrania na Androida i iOS-a. Mimo trudnego początku w niektórych przypadkach, program powinien lada moment zyskać pełną sprawność – twórcy eliminują usterki na bieżąco.

Jak podaje producent, Dzienniczek Vulcan został stworzony specjalnie z myślą o zdalnych elementach nauczania i hybrydowym podejściu do edukacji. Program ma pomagać rodzicom sprawniej komunikować się ze szkołą i szybko sprawdzać postępy w nauce swoich dzieci. Aplikacja daje dostęp między innymi do wiadomości z elektronicznego dziennika, ocen, frekwencji, zastępstw, zadań domowych oraz planów lekcji.

"Doświadczenie kształcenia zdalnego, do którego uczniowie zostali niejako zmuszeni, pokazało im, że taka forma nauczania może być efektywna i ciekawa" – podkreśla prof. Michał Klichowski, członek zespołu badawczego. "Zmieniło to ich postawy względem edukacji za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Choć nadal chcą uczyć się w tradycyjnych klasach szkolnych, to chcieliby także, by część z ich zajęć realizowana była za pomocą nowych technologii" – dodaje.

Jak wspominano na wstępie, nie wszyscy użytkownicy instalujący nowy Dzienniczek Vulcan, mieli okazję od razu sprawdzić jego możliwości. W Sklepie Play z programami na Androida można znaleźć kilka negatywnych opinii związanych z procesem rejestracji, ale pochwała należy się producentowi – na tę chwilę żaden negatywny komentarz nie pozostał bez pomocnej odpowiedzi. Okazuje się, że jedna z usterek została już rozwiązana i trafi do użytkowników wraz z najbliższą automatyczną aktualizacją.

Dzienniczek Vulcan na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Inne aplikacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli

Opisywany Dzienniczek Vulcan związany z dziennikami elektronicznymi UONET+ nie jest jedyną opcją. Drugą popularną aplikacją tego rodzaju jest Librus dostępny w naszej bazie na Androida oraz iOS-a. Wybór konkretnej aplikacji zależy oczywiście od rozwiązania, które jest wykorzystywane w danej placówce. Uczniów, rodziców i nauczycieli przymierzających się do ewentualnej nauki zdalnej, zachęcamy również do lektury naszego przeglądu polecanych narzędzi do e-learningu.

© dobreprogramy
s