Dziobaq - asystent głosowy PL Dziobaq - asystent głosowy PL 1.3.8

Strona główna Android Akcesoria Asystenty głosowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dziobaq to asystent głosowy dla platformy Android. Aplikacja została stworzona przez Karola Tatałę, student informatyki Politechniki Poznańskiej i nadal jest aktywnie rozwijana. W zamierzeniach ma dać polskim użytkownikom do ręki narzędzie podobne do asystenta Siri znanego z urządzeń firmy Apple, bądź S Voice w przypadku Samsunga. Dziobaq pozwala na głosowe dzwonienie, wysyłanie SMSów, ale również szybkie tworzenie podręcznych notatek przechowywanych w samej aplikacji.

Możliwości Dziobaqa, są naprawdę spore. Wzorem innych asystentów, aplikacja nasłuchuje poleceń użytkownika, a następnie wykonuje określone akcje. Podstawowa z nich to dzwonienie do określonych osób, a także uruchamianie aplikacji pisania wiadomości SMS. Dzięki obsłudze syntezatora, Diobaq może również czytać wybrane SMSy, uruchamiać nawigację do określonego punktu, a także wyszukiwać interesujące nas hasła w wyszukiwarce internetowej. Zaletą jest także moduł od notatek, które są tworzone przez wypowiedzenie komendy „zanotuj” i podanie treści do zanotowania, oraz obsługa przypomnień. Ciekawą opcją są aliasy – zamiast wprowadzać za każdym razem nazwę długiego kontaktu lub pełny adres, możemy tak skonfigurować aplikację, aby reagowała na polecenia typu „zadzwoń do dom”, czy też „prowadź do pracy”.

Aplikacja ma swoje wymogi i ograniczenia. Przede wszystkim, działa jedynie gdy mamy dostęp do połączenia internetowego, bo to mechanizm rozpoznawania mowy od Google zajmuje się analizą przesyłanych próbek i ich interpretacją na potrzeby aplikacji. Jeżeli nasze urządzenie nie posiada dostępu do Internetu za pomocą Wi-Fi lub połączenia komórkowego, niestety nie skorzystamy z asystenta. Konieczne jest również posiadanie najnowszej wersji aplikacji od Google do rozpoznawania mowy, oraz syntezatora mowy polskiej. W tym przypadku autor odsyła np. do dobrze znanej Ivony. Wersja bezpłatna wyświetla reklamy. Dostępna jest także wersja płatna, która je usuwa, a także znosi limity aliasów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!