Dziś międzynarodowy Document Freedom Day

Strona główna Aktualności

O autorze

26 marca 2008 to pierwszy na świecie Document Freedom Day - dzień poświęcony wolnym i otwartym standardom dokumentów. Ponad 200 zorganizowanych zespołów z 60 krajów świata zaplanowało na dzisiaj spotkania, seminaria i inne atrakcje. Niestety, na liście organizatorów nie ma ani jednego zespołu z Polski. Być może sytuacja ta ulegnie zmianie w przyszłym roku.

W świecie, w którym coraz więcej danych jest przechowywanych w postaci elektronicznej, otwarte standardy mają kluczowe znaczenie w umożliwianiu informacji wychodzenie poza aplikację, w której została stworzona - głosi tekst wprowadzenia na stronie Document Freedom Day.

Inicjatywę wspiera wiele firm i organizacji znanych ze swojej aktywności w świecie Open Source - wśród nich między innymi Free Software Foundation, Google, IBM, ODF Alliance, Open Source Initiative, Red Hat oraz Sun. Dzięki ich pomocy organizatorzy lokalnych akcji otrzymują zestawy promocyjne w postaci flag, koszulek i ulotek. Jesteśmy zadowoleni, że ludzie na całym świecie odpowiedzieli na naszą propozycję i podjęli się organizacji różnych lokalnych działań w ramach Document Freedom Day - mówił Ivan Jelic, koordynator akcji. Gdybyśmy chcieli udokumentować wszystkie z nich, byłoby to nie lada wyzwanie - dodał.

© dobreprogramy