Dziś premiera AVG 8.5 i nowego AVG Identity Protection

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma AVG wprowadziła dzisiaj aktualizację swojego oprogramowania: AVG 8.5. Najważniejsza nowość związana z aktualizacją to nowy moduł ochrony tożsamości AVG Identity Protection. Dostępny jest on jako oddzielny produkt lub składnik pakietu Internet Security.

Podstawowym zadaniem AVG Identity Protection jest pomoc w powstrzymaniu złodziei przed atakami, których celem jest kradzież haseł, szczegółów rachunków bankowych, numerów kart kredytowych czy innych cyfrowych wartościowych zasobów. Oprogramowanie to wykorzystuje technologię tzw. analiz behawioralnych w celu upewnienia się, że wszystkie programy działające na komputerze zachowują się tak, jak powinny. Jeśli wykryje jakiekolwiek podejrzane zachowania, które mogłyby prowadzić do kradzieży danych osobowych, natychmiast je zamyka, zapobiegając w ten sposób jakiejkolwiek możliwości kradzieży. AVG Identity Protection oparty jest o technologie przęjętej przez AVG firmy Sana Security.

Zwiększone zostały również możliwości ochrony AVG 8.5 Free Edition - do darmowej wersji oprogramowania AVG dodana została funkcja ochrony w czasie rzeczywistym Active Safe-Surf, która sprawdza stronę internetową znajdującą się pod każdym linkiem i wyszukuje ukryte tam zagrożenia zanim użytkownicy klikną na link.

Ceny wersji komercyjnych pozostaną bez zmian, za nowy produkt AVG Identity Protection zapłacić trzeba 79,82 zł.

AVG zapewnia, że wersje testowe uaktualnionych produktów oraz bezpłatna edycja programu antywirusowego pojawią się do pobrania wkrótce, być może jeszcze dzisiaj. Aktualnie dostępna jest jedynie wersja testowa AVG Anti-Virus 8.5, komercyjnej odsłony antywirusa. Można ją pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe.


Aktualizacja, 2.03.2009, 19:10

Zgodnie z zapowiedziami pojawiły się pozostałe produkty - wersje testowe AVG Internet Security 8.5 i AVG Identity Protection 8.5 oraz bezpłatna wersja AVG Anti-Virus Free Edition 8.5. Wszystkie oprócz nowego Identity Protection są dostępne w języku polskim i można je pobrać z naszego vortalu z właściwych im działów.

© dobreprogramy