E dodatki do żywności E dodatki do żywności 1.2

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Dieta i zdrowe odżywianie
Pobierz program
lub zeskanuj:

E dodatki do żywności to aplikacja dla osób, które chcą sprawdzić skład chemiczny produktów spożywczych i zastosowanych w nich e-dodatków.

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć zdrowe, w stu procentach bezpieczne dla zdrowia produkty spożywcze. W bardzo wielu pokarmach stosowane są polepszacze, a wszystko po to, aby wydłużyć termin przydatności do spożycia lub też podkręcić nieco walory smakowe. Chemikalia są jednak wrogiem ludzkiego zdrowia, często powodując np. alergie pokarmowe. Niektóre produkty potrafią zaszkodzić w kilka godzin po ich spożyciu, inne trwale wpływają na ludzki układ pokarmowy bądź trawienny, przynosząc negatywne konsekwencje po latach.

Twórcy programu E dodatki do żywności postanowili ułatwić zdobywanie wiedzy na temat różnych chemicznych polepszaczy stosowanych w żywności. W programie znajdziemy całą, długą listę substancji stosowanych w produkcji żywności. Lista wyświetli nam nazwę substancji, kategorię (np. barwnik), skutki i oddziaływanie na ludzki organizm. Tyle uzyskamy w wersji darmowej programu. Szukając informacji o źródle danej substancji, a także o jej zastosowaniu spożywczym, musimy kupić wersję pełną programu, która kosztuje nieco ponad 6 zł. To jednorazowy zakup, który nie tylko odblokuje wszystkie informacje w aplikacji, ale też wyłączy dość irytujące, bo wyświetlające się na całym ekranie urządzenia reklamy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!