r   e   k   l   a   m   a
reklama

EA rozpoczyna testy klienta usługi Origin w wersji Mac

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Od jakiegoś już czasu mówiło się, że Origin, czyli cyfrowa platforma dystrybucji gier Electronic Arts, ma zamiar wyjść z ofertą do szerszego grona odbiorców, ale wreszcie mamy konkretne działania w tym kierunku — rozpoczynają się testy klienta usługi w wersji Mac. Na początek jego działanie przyjdzie sprawdzić kilku tysiącom wybranych graczy z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Ci, którzy się załapią, za darmo otrzymają grę Bookworm od PopCap Games w ramach podziękowania za wypróbowanie klienta w wersji alpha.

EA zapewnia, że w pełnej wersji jego możliwości będą identyczne z edycją dla Windowsa, włączając w to zarządzanie biblioteką posiadanych tytułów, automatyczne ich aktualizacje, przechowywanie zapisanych stanów gier w chmurze albo podręczną listę przyjaciół. W obecnej wersji oprogramowania oczywiście nie każda funkcjonalność jest jeszcze dostępna — nie ma w ogóle dostępu do sklepu, ograniczona jest także opcja strumieniowania rozgrywki za pośrednictwem platformy Twitch.tv. W tej chwili klient wymaga do działania komputera z przynajmniej dwurdzeniowym procesorem i systemem OS X 10.6.8.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial