r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

EA zapowiada Frostbite Go dla urządzeń przenośnych

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Tablety oraz smartfony są coraz potężniejsze i niejednokrotnie zastępują nam w sumie starsze, wysłużone konsole, generując grafikę w grach na naprawdę całkiem przyzwoitym poziomie. Wiele zaawansowanych technologii znanych z komputerów udostępniono już w przenośnej formie, że wspomnę tylko o niezwykle popularnym Unreal Engine 3. Do puli tej swoje trzy grosze chce dorzucić też Electronic Arts, zapowiadając inicjatywę Frostbite Go.

Zastosowany po raz pierwszy w Battlefield: Bad Company silnik Frostbite z biegiem czasu doczekał się drugiej odsłony, którą wykorzystywano już nie tylko do strzelanek (zrobiono na nim przykładowo wyścigi Need for Speed: The Run). Wraz z Battlefield 4 zobaczymy po raz pierwszy możliwości nowoczesnego Frostbite 3, stanowiącego również podstawę planowanych gier na motywach Gwiezdnych Wojen. Doświadczenie z prac nad technologią wyniesione z minionych lat, a także oczywiście rozwój rynku urządzeń przenośnych, pchnęły w końcu EA do poważnego skupienia się na wykorzystaniu istniejących rozwiązań w wersji mobilnej. Na początek dostaniemy zapewne prosto do rąk uproszczone odsłony znanych marek producenta, nie wiadomo jednak na razie kiedy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.