r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

EASEUS Partition Recovery

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program Ten program nie jest już dostępny zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EASEUS Partition Recovery to darmowa edycja narzędzia, służącego do odzyskiwania utraconych partycji w systemie Windows. Pozwala łatwo i szybko przywrócić usunięte partycje w skutek działalności wirusów lub błędu człowieka.

Galeria programu

Program obsługuje urządzenia pracujące w oparciu o interfejsy IDE, ATA, SATA oraz SCSI, umożliwiając odzyskiwanie partycji dysków wewnętrznych i zewnętrznych z systemem plików FAT, NTFS oraz EXT2/EXT3. EASEUS Partition Recovery działa w oparciu o kreator, który prowadzi użytkownika przez cały proces przywracania.

W pierwszym etapie użytkownik wskazuje dysk, który przeskanowany zostanie w poszukiwaniu usuniętych lub utraconych partycji oraz wybiera obszar działań programu - cały dysk, zapisane sektory lub inny, wyznaczony obszar. Kolejnym krokiem jest wybór spośród dwóch dostępnych opcji metody wyszukiwania. Pierwsza (Fast) umożliwia odnalezienie pierwszego sektora utraconej partycji, a druga (Complete) z kolei jest znacznie wolniejsza, ale za to potrafi wyszukać każdy z sektorów. Następnie EASEUS Partition Recovery tworzy listę dostępnych partycji, umożliwiając odzyskanie jednej z nich.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Banalny i wielce skuteczny
Brak
ocena użytkownika

Z jakiegoś powodu ( do dziś śni mi się to po nocach ) padł mi Raid 0 z dwóch dysków WD Black po 1 TB każdy. Stosowałem różne narzędzia z dysków startowych, pendrivów etc. i kupa. Używałem nawet polecanego przez speców DMDE. Efekt mizerny odzyskane pliki JPG po części uszkodzone filmy nie działają a połowa dokumentów w kosmosie. Postanowiłem, że na spokojnie zainstaluję na starym dysku windę, stery do raid 0 i zobaczymy. Po instalacji ściągnąłem program EASEUS Partition Recovery 5.6.1 i z lekkim dystansem uruchomiłem. Proces trwał ok 30 minut ale efekt zakakujący. Wszystkie partycje odzyskane a co ważniejsze - wszystkie pliki nienaruszone.Interfejs programu banalny, wręcz dla biednych. Szczerze polecam

04.05.2014 14:47 | Recenzja do wersji 5.6.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #51 18.07.2016 11:40

Po kilku godzinach program odnalazł utraconą partycję, ale przy próbie odzyskania, niestety wywalał komunikaty.
Pomógł Lazesoft Recovery Suite. Odzyskałem większość plików, około 800 GB.

  #49 24.05.2016 13:11

@StrongRecovery Software: Czy sa jakieś szanse by program odzyskał dane z padniętego dysku (nie można uruchomić Windowsa z dysku - pokazuje błąd pliku startowego, a dysk wsadzony do innego kompa sprawnego nie jest widoczny)?

StrongRecovery Software   7 #48 08.03.2016 17:49

@alixi (niezalogowany): Trochę dziwne, że zdecydował się Pan odpowiedzieć pół roku później... Nie ma Pan nawet tutaj stałego konta. Proszę mieć na uwadze, że w przeszłości spotkałem się wielokrotnie z komentarzami, które były atakami (bardziej oczerniające lub mniej, było to udowadniane). W tym wypadku jestem jednak przekonany, że tak raczej nie jest, także proszę wybaczyć jak coś. Myślę, że problem mógł dotyczyć nieprawidłowych danych znajdujących się w GPT (rzadki problem), ktoś mi zgłosił to już dość dawno temu, to właśnie tam były objawy podobne do takich o jakich Pan pisał, także myślę, że ostatecznie nie ma problemu już. Trudno było się odnieść do tego, co Pan napisał, wyglądało to dość chaotycznie i niewiarygodnie, dlatego zdecydowano się na stwierdzenie, iż cała historia sprawia wrażenie, jakby była wyssana z palca, proszę się nie gniewać, a raczej uznać komentarz za próbę wyjaśnienia sprawy. Gdyby historia (WPIS z 29.07.2015 14:10 - #44) obfitowała w cenne szczegóły na pewno bym się odniósł do tego inaczej...

Pozdrawiam.

Autor edytował komentarz.
  #47 08.03.2016 14:06

@StrongRecovery Software: Zwykle nikomu niczego nie zgłaszam :) Jeśli coś nie działa jak należy, to szukam innego rozwiązania i już. To nie jest forum nt. strongrecovery, więc nie bijmy piany bez potrzeby. Rozumiem, że informacja zwrotna się przydaje, ale nie pamiętam już, na początku gdzieś się wybierało odzysk partycji, a nie tylko samych danych (tak kojarzę) i albo wyskakiwał błąd, albo program się wyłączał. Nie wiem czy licencja była wymagana, próbowałem zrobić to, co miałem w opcjach po ściągnięciu programu z tej strony. Nie udało się - spróbowałem innym. Nie crackowałem programu, ani nie robiłem z nim nic poza instalacją po pobraniu z tej strony :) Nie udało się - odinstalowałem. Nie ukrywam, że Państwa komentarz budzi we mnie irytację - naprawdę, możecie sobie nie wierzyć, że tak się stało, wcale mnie to nie interesuje, ale teksty o "wyssaniu z palca" zatrzymajcie dla siebie, bo nie najlepiej o was świadczy. Nie interesuje mnie co jest dla Was dziwne, a co nie. Każda pliszka swój ogon chwali.

  #46 06.02.2016 18:23

Ja z kolei mam inny problem.Przez przypadek usunąłem z dysku partycję D i dodałem do C.W ten sposób utraciłem prawie 400Gb danych.Niestety ten program nie widzi utraconej partycji.wykrywa to jako puste miejsce.Chyba, że ja robię coś nie tak.

StrongRecovery Software   7 #45 02.08.2015 00:26

@alixi (niezalogowany): Co oznacza sformułowanie: "zaznaczałem mu, że wcześniej były inne partycje"? Jedyna opcja jaka do tego pasuje wymaga licencji (przynajmniej na 24h)... Proszę o kontakt w celu ewentualnych wyjaśnień. W mojej korespondencji nie znalazłem danych pasujących do pańskiego nicka. Nikt też ostatnio nie zgłaszał mi takiej sytuacji, a to bardzo dziwne, bo z reguły jak coś jest nie tak, to użytkownicy się do mnie zgłaszają, tym bardziej jak zdecydowali się zamówić licencję, a w Pana przypadku byłaby ona wymagana jeśli miałoby dojść do przytaczanej sytuacji, więc nie rozumiem, dlaczego nic mi o tym nie wiadomo. Wygląda to podejrzanie, proszę o wyjaśnienia.

Ogólnie rzecz biorąc historia wydaje się mało wiarygodna, taka "magia" o jakiej Pan pisze pociąga za sobą kolejną magię... Easeus, żeby odnaleźć partycje musi skanować dysk (sektor po sektorze), dysk po upadku ma błędy, a program skanując dysk w takim trybie napotyka ich więcej... Do prawdy nie rozumiem, co tam się na prawdę stało i wygląda to ogólnie na jakąś historię wyssaną z palca... W "Strongu" można też wybierać dyski fizyczne (na dole listy) i poszukać partycji tak jak robi to easeus a nawet lepiej, bo są brane pod uwagę dodatkowe dane. Dziwne, dziwne i jeszcze raz dziwne... To wygląda jak próba odwrócenia uwagi od programu, który może rozwiązać problem. Proszę użytkowników o powściągliwość i kierowanie się własnym rozumem, gdyż takie historie na prawdę mogą wprowadzać w błąd - a sprawiają zupełnie inne wrażenie.

Autor edytował komentarz.
  #44 29.07.2015 14:10

Dysk mi upadł w trakcie pracy i po jakimś czasie zamiast kilku partycji z danymi, była już tylko jedna czysta partycja FAT32 (magia - zrobiła się sama). EASEUS wykrył mi stare partycje i przywrócił wybrane przeze mnie (linuksowych nie odnalazł, ale też nie miałem na nich nic istotnego). Bez problemu udało się odzyskać dane z dysku. Bardzo, bardzo się cieszę. Niestety, Strong się wykrzaczał, gdy zaznaczałem mu, że wcześniej były inne partycje, a Recuva odzyskała tylko pojedyncze pliki i do tego mniejszą ich część.
Najlepszy program, jeśli wiesz, co robisz i robisz to z głową. Zdecydowanie polecam!

jamul3ff   1 #43 27.04.2015 14:44

Sprawdzałem ten program i radzi sobie z prostymi przypadkami utraty partycji/dysków, ostatnio jednak mi nie pomógł (nie znalazł dysku). Z tego, co piszą tutaj użytkownicy, okazuje się, że nie zawsze działa tak, jakby tego chcieli. Może być tak, że niektórzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co się stało i z tego co program chce zrobić a potem decydują się na tzw. "hazard", też kiedyś byłem takim hazardzistą i wiele razy kończyło się to źle. Jeśli nie uda się Wam odnaleźć partycji lub staniecie przed decyzjami, które mogą Was przerosnąć, to możecie skorzystać ze StrongRecovery. Jeżeli partycje da się przywrócić na sztywno bezkolizyjnie to program ten pokazuje dodatkowe okno (menadżer szybkiego przywracania partycji), robi dodatkowo kopię zmian, które są potrzebne by utracone dyski stały się widoczne. Partycje ukryte bądź częściowo wymazane odnajdziecie klikając w Strongu na dysk fizyczny (dół listy po uruchomieniu). Program w tym trybie nic nie zapisuje, jest całkowicie bezpieczny i to jest najważniejsze. Dodatkowo StrongRecovery odnajduje dyski po zapasowych boot sectorach lub dyski FAT z wymazanymi boot sectorami. Także warto sprawdzić nim czy coś się przypadkiem nie odnajdzie zanim ostatecznie się poddacie lub pomyślicie, że trzeba już wydać większą kasę z uwagi na powagę sytuacji... Uprzedzam jednak Was od razu że program StrongRecovery nie jest za darmo - ale uwaga - nie jest drogi (w porównaniu do innych rozwiązań), ja za odzyskane nim dane odzyskałem spokój, pewność siebie i zaoszczędziłem kasę. Ten wpis jest swego rodzaju rekompensatą za dobre doświadczenia ze Strongiem.

  #42 21.04.2015 16:40

super !!! wszystko działa

  #41 04.01.2015 10:45

@R_39 (niezalogowany): A w jaki trybie najlepiej odzykiwać partycje?? Szybkim czy wolnym?

Komentarze do poprzednich wersji

  #40 08.07.2014 10:42

@jestdobry (niezalogowany): dokładnie w 3,5 godziny odzyskałem całą partycję z 470 GB danych

  #39 08.07.2014 10:40

@jestdobry (niezalogowany): dobry program, w 3,5 godziny odzyskałem 470 GB danych
nie monitował że są jakieś limity

  #38 08.07.2014 10:39

@Kusav: nie odznaczaj tylko kliknij na partycje którą chcesz odzyskać ( ma być podświetlona )

Kusav   2 #37 25.01.2014 05:29

Przeskanowałem dysk i jestem w oknie, gdzie mam wybrać: "Please select partitions you want to recover...", i gdzie domyślnie są zaznaczone wszystkie partycje. Ponieważ tylko jedna jest do odzyskania, a pozostałe są dobre, to chcę je odznaczyć, jednak przy próbie odznaczenia którejkolwiek otrzymuję komunikat: "You are trying to delete this partition, continue?".
Wie ktoś może o co chodzi? Czy powinienem mieć zaznaczone wszystkie partycje? (ale jaki jest sens odzyskiwania dobrych partycji?) Czy może powinienem zaznaczyć tylko te, które chcę odzyskać? (Ale wtedy musiałbym odznaczyć resztę, co jak mówi program, grozi ich usunięciem...) :( Proszę o pomoc :(

memnon   8 #36 04.12.2013 15:36

Promocja na EaseUs Partition Master Pro : http://www.partition-tool.com/giveaways/epmpro-dottech.htm .

  #35 07.11.2013 14:59

Program zadziałał bez zarzutu. Dysk był sformatowany, założona nowa winda. Winda się rozjechała, 2 partycje z danymi wcięło (po 100 Gb każda).
Podpiąłem do kompa jako slave i po zainstalowaniu Easeus Partition Recovery na dysku master z działąjącym OS odzyskałem obie lost partition z danymi. Zero komplikacji, polecam :)

  #34 05.11.2013 20:59

Wcześniej wielokrotnie używałem tego programu, działał całkiem dobrze. Teraz ukrył mi on partycje 500gb pełną danych, nie mogę jej w żaden sposób odzyskać/pokazać. Może na ogół działa dobrze, ale zdarza mu się spieprzyć.

  #33 14.10.2013 08:19

Odzyskałem prawie 200 Gb z dysku USB 2 Tb. Żaden mi znany nie dał rady. Rewelacyjny program.

StrongRecovery Software   7 #32 30.09.2013 17:40

@PIOTER123: Dziękuję za pańską uwagę. Postaram się przeanalizować dokładniej silnik wyszukiwania partycji. Na obecną chwilę zapewniam jednak, że jest on dość rozwinięty i w wielu przypadkach stanowi rozwiązanie problemów utraconych partycji. Na uwagę zasługują tutaj mechanizmy wyszukiwania partycji FAT po wymazaniu boot sectorow oraz mozliwosc odnalezienia partycji NTFS przy wymazaniu podstawowego boot sectora (na poczatku dysku). Oba przypadki stanowia powazniejsza przyczyne utraty partycji i nie kazdy program jest w stanie sobie z tym poradzic.

StrongRecovery listuje wiele partycji, aby mozliwe bylo ich odzyskanie w roznych przypadkach (chodzi o przesuniecia, ktore czasem sa inne - zalezne od programu do partycjonowania). StrongRecovery posiada rowniez mechanizm odnajdywania partycji, ktore mozna odnalezc szybciej (dodatkowe algorytmy, ktore pozwalaja na blyskawiczne odnalezienie).

Magiczne przypadki przywrócenia partycji opisywane przez niektórych użytkowników są pomieszane z łagodnie mówiąc niepowodzeniami... Panu się udało, trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre przypadki mogą doprowadzić do dodatkowych kłopotów. W StrongRecovery autor stara się przede wszystkim uniknąć dodatkowych komplikacji, bo czym byłby program, który ma pomóc a okazuje się, że zaszkodził? No właśnie - wielkim rozczarowaniem.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.