EDuke32

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Kultowa strzelanka Duke Nukem 3D zadebiutowała pod systemem DOS, co w obecnych czasach dominacji Windowsa może okazać się problematyczne, gdy ktoś zechce do niej wrócić. Od czego są jednak fani. Dzięki udostępnieniu jakiś czas temu źródeł kodu tytułu, zapaleńcy szybko przystosowali go do działania na współczesnych zestawach komputerowych. Grafika uległa poprawie, wyeliminowano także błędy pierwowzoru.

Natychmiast zauważalną zmianą, poza oczywiście kompatybilnością klasycznego tytułu z nowszymi systemami operacyjnymi, jest możliwość grania w dużo wyższych rozdzielczościach, niż było to kiedyś możliwe. Gracz korzystać może do tego z dwóch różnych technik renderowania obrazu, czyli klasycznej, tak jak było w oryginale, albo ulepszonej. W tym drugim przypadku pięknie z niezapomnianą rozgrywką komponować się będą nowe efekty oświetleniowe, nadające podstarzałemu produktowi kolorków.

EDuke32 pozbywa się problemów programistycznych oryginału, które utrudniałyby czerpanie radości z obcowania z nim, gdyby zostawiono je bez zmian. Innymi słowy, twórcy zadbali o stabilność działania aplikacji. Dorzucono ponadto wsparcie dla fanowskich modyfikacji Duke Nukem 3D, w tym alternatywnych trybów zabawy czy wysokiej jakości paczek tekstur oraz modeli. Obsługiwane są oczywiście mapy tworzone przez miłośników gry, a dodatkowo dostajemy tu narzędzie Mapster32, by móc je przeglądać i tworzyć własne. Bazuje ono rzecz jasna na dawnym edytorze Build.

Uwaga!

W tej wersji do zabawy nie jest potrzebny program DOSBox, bo wszystko działa m.in. pod Windowsem. Wymagane jest za to dogranie plików z rozszerzeniem GRP, które zawierają dane gry Duke Nukem 3D, do katalogu głównego EDuke32 i wybranie ich z listy na starcie. Obsługiwane są też oczywiście pliki z darmowej edycji shareware hitu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!