reklama

ELISOFT Faktury 2018 13.8.0.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

intuicyjny, niedrogi
niepoprawnie, wolno działa z dużą baza towarów,
ocena użytkownika

Używam programu od 5 lat, najpierw w wersji free a później juz kupiłem full z obsługa drukarki fiskalnej. Na początku wszystko było ok. Gdy na magazyn przybywa towarów program chodzi coraz wolniej i pojawiają sie problemy. Często wysypuje się gdy szybko wykonujemy sprzedaż (dodamy paragon i zaraz drukujemy na drukarce fiskalnej) Mam ok 3,5k towarów i baza nadal rośnie. Przez siec również nie ma dobrej komunikacji i często zrywa połączenie po np dodaniu jakiejś pozycji w magazynie lub dokumentu PW. Wyszukiwanie towarów również nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej ze nie jest nigdzie opisane jak to robić dobrze (chyba - bo ja tego nigdzie nie znalazłem). Pomoc techniczna taka sobie. Jesli wszystko działa ale nie wiesz jak coś zrobić to pomagają, na większość pytań jest jakaś odpowiedź - nie zawsze satysfakcjonująca ale jest, propozycje ulepszeń programu raczej nie sa wprowadzane w życie. Na dzień dzisiejszy uważam że program jest dobry dla firmy która będzie miała małą bazę towarową oraz nie będzie generowała zbyt dużo dokumentów. Program nie kosztuje dużo ale za to posiada dużo błędów które potrafią irytować. Mam jeszcze ok 6 miesięcy abonamentu no i jeśli nie będzie poprawy to będę szukał czegoś innego bardziej stabilnego.

25.04.2018 12:15 | Recenzja do wersji 2018 13.2.7.0
Dla mikro firm z niewielkim magazynem.
FATALNA POMOC producenta. Nie organizują żadnych szkoleń. Nie poprawiają błędów.
ocena użytkownika

Używam ten system od 1,5 roku i stwierdzam,że system myli stany magazynowe. Mimo wielu monitów do producenta i zwracanie uwagi na konkretne błędy -producent nie chce ich poprawić. Program nadaje się do niewielkiego magazynu, ale przy ilościach rzędu 4 tys indeksów myli się. Podstawowa wada, to brak możliwości blokady sprzedaży towaru nie będacego na stanie magazynowym. Producent nawet za propozycję opcji płatnej nie chce tego poprawić.

23.02.2018 20:43 | Recenzja do wersji 2018 13.2.4.0
reklama

Komentarze

0 nowych
  #964 17.07.2018 14:16

Używam programu od 5 lat. Nigdy mnie nie zawiódł,a ostatnio wręcz bardzo pozytywnie zaskoczył, gdy okazało się że może on pracować na dwóch niezależnych firmach każda ze swoim logo , kontem, siedzibą itd.. Pracuje na wersji darmowej i po rozmowach ze znajomymi doszliśmy do wniosku, że nie ma takiego drugiego programu na rynku. Jest bardzo prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny, wszelkie zmiany przepisów są niezwłocznie wprowadzane nie mam nic do zarzucenia - dla małej firmy idealny.
Dziękuję bardzo Elisoft.

  #963 16.07.2018 21:10

@MichalIcz (niezalogowany): marrcin929 _ at _ gmail _ com
Przez 2x r

  #962 15.07.2018 21:29

@MMD (niezalogowany): Podaj jakąś formę kontaktu.

  #961 08.07.2018 12:03

Czy ktoś z użytkowników byłby mi w stanie pomóc ? Ponieważ obsługa programu od chyba roku czasu nie potrafi tego zrobić mimo tego że wysyłany został kod błędu, dostali kopie bazy danych itp. - Po prostu nie ma rozwiązania na błąd.

Otóż w magazynie mam około 6000 produktów i przy edycji karty produktu i zapisywaniu program na 2 sekundy staje i wywala błąd. Cała lista produktów się traci do momentu aż przełączę kartę na inną i wrócę z powrotem na magazyn.
Jest to sprawa tak irytująca, że czasami wiązanka epitetów leci podczas obsługi programu.
Był okres że błąd pojawiał się sporadycznie, a znowu po jakimś czasie przy każdej edycji produktu - można powiedzieć że wiele razy dziennie.

  #960 11.06.2018 21:03

Świetny program do FV i podstawowych zadań w firmie. Pomoc techniczna ogarnięta i uprzejma. Otwarci na sugestie. Polecam

  #959 10.05.2018 14:07

@Karolinasd (niezalogowany): Sprawdź czy nie odłączył Ci się serwer SQL. Aby sobie z tym poradzić wystarczy uruchomić services.msc,odszukać usługę serwera sql i w głównym oknie zobaczyć czy przypadkiem nie jest on wyłączony. Czy masz poprawne hasło do bazy SQL? Elisoft ma takie swoje :) zaczerpnięte chyba z roku urodzenia prezesa:) Elisoft1976.

  #958 08.05.2018 12:23

@elisoft (niezalogowany): "n z pewnością odkrył, użytkownik 'Precision-M6600\mBartek' nie ma prawa istnieć w naszej bazie danych ;) Wystarczy pozostawić wartości domyślne przy pierwszym połączeniu. Pozdrawiamy i życzy"

Mam ten sam problem, wszystkie ustawienia są domyślne i dalej nie działa. Cannot open database "bdFaktury" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 'user-Komputer\user'. Co zrobić?

  #957 10.04.2018 23:54

używam tego programu od kilku lat, obecnie jednak chciałbym mieć możliwość zaimportowania towarów z arkusza excela zamiast kopiować po komórce. Cenna dla mnie funkcja liczenia wartości netto od brutto. Jeśli tylko udałoby się importować towary z arkusza excela to nie szukałbym innego programu. Jeśli ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić w bezpłatnej wersji tego programu to byłbym wdzięczny: dariusz.zasoby@gmail.com

  #956 06.04.2018 13:56

Z programu Faktury 2018-Premium korzystamy od ponad 3 lat. Program czytelny, intuicyjny interfejs. Kopie bezpieczeństwa zapisywane i odczytywane bez problemu. Nigdy nie było problemu z aktualizacją, nigdy też program nie padł i nie zawiódł-stabilny. Odpowiedzi na pytania otrzymywaliśmy szybko, najpóźniej w ciągu 48h. Niestety moduł zarządzania zleceniami i magazynem nie nadaje się dla naszej branży. Mimo wszystko program do samego fakturowania, zarządzania niezbyt złożonymi, jednoetapowymi zleceniami godny polecenia. Chcieliśmy połączyć w jedno; program do zarządzania zleceniami i fakturowania. Mimo zapytań o modyfikacje i zmiany nawet odpłatne, skutkowały odpowiedziami, że na dzień dzisiejszy nie są wstanie dopasować programu do naszych potrzeb a szkoda, gdyż wypracowaliśmy własne rozwiązania które znacznie poszerzyłyby możliwości programu dla małych firm produkcyjno-usługowych :). Zmiany natomiast nie były by wielkie. Nawet nie było pytania i zainteresowania co należało by zmienić :)? W związku z brakiem zainteresowania, musieliśmy zgłosić się do innej firmy o przygotowanie oprogramowania do zarządzania zleceniami i fakturami, która zauważyła w naszych rozwiązaniach potencjał ;).W związku z tym z żalem ale w ciągu najbliższych 3 miesięcy zakończymy korzystanie z programu. Mimo wszystko polecamy przetestować. :) Jedyna uwaga to brak możliwości dostosowania programu do indywidualnych potrzeb, a zupełnie inna informacja jest na stronie: http://elisoft.pl/cennik/cennikdod.aspx

  #955 27.03.2018 15:08

Programu używam od 4 lat w wersji freeware. Służy mi wyłącznie do wystawiania faktur sprzedażowych. W przypadku wątpliwości lub pytań piszę do producenta - porady otrzymuję precyzyjne w szybkim tempie. Zostanę z nim na dłużej, być może wkrótce rozszerzając wersję. Polecam za bezawaryjność, prostą obsługę i wsparcie producenta.

elisoft   4 #954 22.03.2018 09:14

Dzień dobry! :-) Dwie ważne wiadomości:

1) Jeśli generujesz JPK_VAT dla biura księgowego lub Urzędu Skarbowego - nowa wersja programu (13.3.1.x) może automatycznie księgować faktury sprzedażowe do rejestru VAT! Ta funkcja będzie szczególne przydatna, jeśli wystawiasz dużo faktur miesięcznie (można je wszystkie ująć do rejestru w paru kliknięciach). Opcja ręcznego zaksięgowania również pozostaje, jeśli chcesz mieć dokładną kontrolę nad indywidualnymi dokumentami. Ostatnio mamy bardzo dużo zapytań o właściwy sposób generowania JPK_VAT - dlatego w zakładce POMOC na naszej stronie przedstawiamy krok po kroku jak to zrobić. Życzymy przyjemnego użytkowania nowych funkcji aplikacji! :-)

2) Wszystkim użytkownikom - również wersji bezpłatnych - udostępniamy odtąd także dostęp do TPAY - płatności internetowych - dzięki czemu Państwa klienci, dla których wystawiacie faktury, będą mogli zapłacić szybkim przelewem internetowym lub np. BLIK-iem, po kliknięciu w przycisk w fakturze (jest tu obsługa różnych banków a także kart płatniczych). Szczegóły podajemy w naszej pomocy.

@kk23, @ajp, @/; @starucha, @michallcz, @Krzysztof, @Graffot, @inning: Serdecznie dziękujemy! Jest nam bardzo miło że cenią sobie Państwo naszą aplikację! Staramy się aby działała jak najlepiej i zawierała to co najbardziej potrzebne w prowadzeniu firmy :-)

@Zdziwiny: Serwisy GUS, oraz wkrótce VAT, VIES - są dostępne w wersjach płatnych, a wersja bezpłatna zawiera tą funkcjonalność pokazowo. Okres jednego roku dotyczy wsparcia technicznego i darmowych aktualizacji w tym czasie. Porównanie funkcji jest dostępne na naszej stronie.

@Stres21: Jeśli został użyty czysty instalator od nas, to instaluje on tylko serwer bazy danych oraz aplikację. Jedno i drugie można odinstalowywać z panelu sterowania windows bez problemu.

@inning: Tak! Funkcje generowania JPK_VAT i JPK_FA są dostępne w bezpłatnej wersji programu bezpłatnie i nie są ograniczone.

PS. Chłopaki z pomocy technicznej przekazują specjalne pozdrowienia dla Panów Krzysztofa i Graffota - w razie czego, proszę pisać ;-)

Autor edytował komentarz w dniu: 22.03.2018 10:14
kk23   9 #953 17.03.2018 11:33

Program intuicyjny, konfigurowalny, czytelne menu i opcje. Działa bezproblemowo i bezstresowo.

  #952 12.03.2018 08:23

super program

  #951 01.03.2018 08:30

programu używam w wersji free od 3 lat, tylko do wystawiania FV sprzedażowych. Nigdy nie miałem problemu z funkcjonalnością ani z pracą programu, do prostego fakturowania serdecznie polecam program bo jest łatwy i intuicyjny

  #950 18.02.2018 10:07

@stres2 (niezalogowany): Z całym szacunkiem dla Twoich problemów, ale nim zaczniesz formatowanie dysku to może zacznij od odinstalowania serwera SQL Elisoftu a "najstarsze nawet bazy danych" znikną razem z serwerem. Tak jest ze wszystkimi programami opartymi na SQL i czy to będzie ten czy program innej firmy, problem będzie podobny o ile to oczywiście można nazwać problemem.

  #949 15.02.2018 20:56

Dla mnie rewelacja jeśli chodzi o pomoc techniczną. Obawiałem się że z powodu zgłoszenia mailowego mojej awarii i darmowego programu będzie realizacja naprawy trwała wieczność lub zostanę potraktowany...... A tu tego samego dnia w tempie ekspresowym mimo późnej godziny i pod moją nieobecność w firmie wszystko zostało naprawione. Pozostawiono dla mnie notatkę o problemie w moim kompie. Jestem miło zaskoczony i mogę tylko Firmie podziękować. Szacunek, pozdrawiam :)

  #948 15.02.2018 20:44

@stres2 (niezalogowany):Faktycznie , masz rację . Co ciekawsze po odinstalowaniu nie chce mi działac zaden program do fakturowania . Próbowałem dziś Mega Fakturka Lite , zainstalowana nie chce "odpalić" . Wcześniej miałem jakiś Marco i też nie działał . Nigdy więcej Elisoftu !!

  #947 14.02.2018 20:08

Przed instalacją radzę się zastanowić. Jeżeli zrezygnujecie i postanowicie program odinstalować, przekonacie się, że nie można pozbyć się z komputera wszystkich składników. Nie pomagają nawet programy czyszczące, a próby "ręcznego" usunięcia kończą
się odmową systemu. Przy każdej ewentualnej próbie ponownej instalacji uzyskujemy dostęp do najstarszych nawet baz danych.
Jedynym sposobem pozbycia się tych śmieci jest formatowanie dysków

  #946 03.02.2018 15:33

Po zainstalowaniu wersji Faktury 2018 na początku stycznia miałem w wersji darmowej dostęp do GUS który w/g słów pani z infolinii miał trwać do końca roku, później po wykupieniu abonamentu. Ufając w to zapewnienie, nieświadom aktualizowałem program po podpowiedzi że coś tam zostało zmienione w plikach JPK i co się okazuję? Dostęp do GUS został wyłączony i wyświetla się okienko ZAPŁAĆ. Jeżeli firma tak robi w trakcie trwania jakby na to nie patrzeć umowy zawartej z klientem która miała trwać rok to nie wróżę jej sukcesów na rynku. Najpierw zamieszanie z rejestrami, jpk i gusem, później szybkie zmiany na stronie www a teraz po instalacji aktualizacji coś tam znika. Aż strach aktualizować bo może coś znowu zniknie. Panowie z Elisoftu...tak się nie robi. Jak już dało się jakąś opcję, to niech ona trwa aż do następnej wersji Faktury 2019. W tej sytuacji myślę że wiele osób zastanowi się czy od Państwa coś kupić bo a noż za moment coś znowu wyłączycie.

  #945 02.02.2018 17:31

@Krzysztof (Skład Faktów) (niezalogowany): Krzysztofie, niech Twój przypadek będzie pretekstem do podzielenia się pewną radą. Jeżeli ktoś, podobnie jak Ty będzie miał problem z podłączeniem się do bazy SQL to najczęstszą, ale nie zawsze, przyczyną jest odłączenie się serwera SQL. Aby sobie z tym poradzić wystarczy uruchomić services.msc,odszukać usługę serwera sql i w głównym oknie zobaczyć czy przypadkiem nie jest on wyłączony. Jeżeli jest, włączyć i cieszyć się naprawionym problemem.

reklama