r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ELISOFT Faktury 2018 13.1.4.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Duzo opcji o ile program działa
Fatalna pomoc techniczna
ocena użytkownika

Jesli program dziala, to kazdy jest dobry. Gorzej, gdy pojawia się problem. Milutka i absolutnie niepotrzebna Pani przez telefon instruuje który temat pomocy może nas dotyczyć, po czym prosi o wysłanie maila. I tu się kończy wsparcie, ponieważ nikt nie odpowiada na maila. Nie mam dostępu ani do programu ani do bazy danych. Sprzedaż stoi! Porażka...

08.06.2017 16:00 | Recenzja do wersji 2017 12.5.4.0
Bardzo funkcjonalny, czytelny, niezawodny i prosty w obsłudze.
Absolutnie brak minusów.
ocena użytkownika

Sprawdziłem kilka programów na rynku i ten jest zdecydowanie najlepszy. Ładny i czytelny interfejs, umożliwia totalne dostosowanie wydruków dla każdej firmy, mnogość funkcji dla firm bardziej złożonych firm i przede wszystkim darmowy. Korzystam z niego od prawie trzech lat i teraz zapłacę za licencję chłopakom za dobrą robotę i usprawnienie mojej firmy.
Pozdrawiam.

19.09.2016 17:36 | Recenzja do wersji 2016 11.4.9.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #942 17.01.2018 10:08

@Useros (niezalogowany): W wersji 2018 musisz wejść w zakładkę księgowanie. Tam masz pliki JPK

  #941 14.01.2018 09:35

@Bogdan 123 (niezalogowany): Nie do końca jest tak jak piszesz. Ja też pracowałem na wersji 2017 i teraz przeszedłem na wersję 2018. Ale w trakcie pierwszego uruchomienia wersji 2018 wymusiłem zmianę nazwy bazy. Poprzednią bazę zarchiwizowałem i teraz do nowej odtworzyłem dane. Po konwersji danych Faktura 2018 pracuje poprawnie, zaś wersja 2017 też pracuje poprawnie ze starą bazą. Jak jeszcze zrobisz odpowiednio dwa profile logowania ( ze starą i z nową bazą ) masz pełen komfort pracy na obu wersjach.
Przepraszam, zapomniałem o nicku i wyszedłem na Anonima:)

  #940 14.01.2018 09:33

@Bogdan 123 (niezalogowany): Nie do końca jest tak jak piszesz. Ja też pracowałem na wersji 2017 i teraz przeszedłem na wersję 2018. Ale w trakcie pierwszego uruchomienia wersji 2018 wymusiłem zmianę nazwy bazy. Poprzednią bazę zarchiwizowałem i teraz do nowej odtworzyłem dane. Po konwersji danych Faktura 2018 pracuje poprawnie, zaś wersja 2017 też pracuje poprawnie ze starą bazą. Jak jeszcze zrobisz odpowiednio dwa profile logowania ( ze starą i z nową bazą ) masz pełen komfort pracy na obu wersjach.

  #939 13.01.2018 17:15

Z programu korzystam od roku. Pomoc techniczna - ja zawsze wysyłam maila - bardzo szybka i dokładna.
Jestem bardzo zadowolony.
Mam abonament na Faktury Premium. Program nigdy mnie nie zawiódł. Robienie uaktualnień, kopii proste i nigdy się tak nie zdarzyło, żeby się nie udało. Działa szybko oraz w większości przypadków intuicyjnie.
Polecam!

  #938 13.01.2018 10:59

@elisoft: To bardzo dobra wiadomość. Dodam tylko że o konieczności abonamentu dowiedziałem się z Państwa infolinii. Dodatkowo Pani z którą rozmawiałem odesłała mnie do strony www z porównaniem wersji, a tam faktycznie przy rejestrach i jpk były pomarańczowe kropki z wyjaśnieniem że obowiązują te opcje podczas abonamentu.
Właśnie sprawdziłem porównanie wersji na dzień dzisiejszy i...opcje zostały zmienione. Nie ma już pomarańczowych kropek przy opcji jpk i rejestrach vat. I to bardzo mnie cieszy, zwłaszcza że program poleciłem już w kilku firmach.

mityk   3 #937 13.01.2018 00:22

@Useros (niezalogowany): Zakładka Księgowanie, tam znajdziesz opcje z JPK.

  #936 10.01.2018 12:59

Uwaga. Odradzam zakup produktów firmy ELISOFT, ze względu na ofertę i jakość obsługi. Moim zdaniem pomimo że licencja nie wymaga opłat dodatkowych, producent oprogramowania po pierwszym roku działania programu wymusza zakup abonamentu poprzez tworzenie mechanizmów zależnych. W naszym przypadku zakupiliśmy kolejny produkt ELISOFT FIRMA 2018. Instalując oprogramowanie, automatycznie zaktualizowana została stara baza danych, a stara aplikacja firma 2017 nie pozwala na wystawianie faktur. Wyświetla się komunikat o konieczności zakupu abonamentu. W mojej opinii postępowanie sprzedawcy jest nieuczciwe. Gdy zgłosiłem problem odniosłem wrażenie że firma ma ten scenariusz przerobiony. Najpierw udzielona została odpowiedź, że trzeba było nie aktualizować, potem powołuje się na regulamin (w regulaminie nie ma mowy o w/w sytuacji) ostatecznie informuje o trybie 7 dni na rozpatrywanie reklamacji. Brak możliwości kontaktu z osobami kompetentnymi. Udzielane są lakoniczne informacje nie wnoszące nic nowego do sprawy i nie rozwiązujące problem. W sytuacji gdzie żadna licząca się firma nie może pozwolić sobie na zaprzestanie wystawiania dokumentów przez tak długi okres w moim odczuciu pozostaje do wyboru: albo zmiana programu (co nie jest łatwe ze względu na historię faktur) albo zakup abonamentu. Raz jeszcze odradzam zakup oprogramowania ELISOFT i uczulam na bardzo wnikliwe analizowanie oferty i ewentualnych mechanizmów zależności jednej opcji od drugiej. Ja próbowałem załatwić sprawę polubownie, szybko przez telefon. W konsekwencji zakupiłem abonament i czuje się oszukany. Nie chodzi tu o ofertę lecz o zasady i sposób obsługi. Żądana kwota za abonament nie jest duża. Wznowienie działania aplikacji ELISOFT FIRMA KOSZTOWAŁO NAS 183,27 ZŁ. Natomiast brak możliwości wystawiania dokumentów FV naraził nas na dużo większe problemy.

  #935 09.01.2018 14:24

@elisoft: Wobec powyższego proszę o informację:
1. Zainstalowałem wersje Faktury 2018 ver. 13.1.2.0 i nie mam tam zakładki Pliki JPK, czy tak ma być? Kolega ma Elisoft Faktury 2017 ver. 12.10.4.0 i tam to ma, teraz boi się aktualizacji by nie stracić tej zakładki.
2. Czy w darmowej wersji po użytkowaniu dłużej niż rok czasu będzie możliwość dalszego generowania plików JPK?

elisoft   4 #934 09.01.2018 00:18

@MichalIcz Dziękujemy :-) Informacja o znikających rejestrach VAT jest absolutnie nieprawdziwa - rejestry są dostępne tak w pełnej jak i w darmowej wersji programu bez ograniczeń razem z plikami JPK. Niestety w ostatnim czasie obserwujemy wzmożony proces rozpowszechnia nieprawdziwych informacji o rzekomych blokadach programu, wymuszeniach opłat i innych dziwnych praktykach. Widocznie nasza aplikacja komuś bardzo ale to bardzo przeszkadza ;-)

@BHP-owcy Mamy nadzieję że oprogramowanie będzie się sprawowało dobrze ;-) W razie jakichś problemów, proszę się do nas zgłosić - przywołamy je do porządku ;-)

@Żarek Bardzo dziękujemy! Kładliśmy nacisk na to by programu używało się jak najbardziej intuicyjnie, świetnie jest widzieć, że doceniają Państwo walor funkcjonalny jak i użytkowy!

Autor edytował komentarz w dniu: 09.01.2018 00:48
  #933 07.01.2018 21:09

Nie wiem skąd komentarze o słabej pomocy technicznej, ale jest niedziela, późny wieczór, mam problem a goście odpisują do mnie w ciągu kilku minut i to nie na jedną wiadomość, a na kilka. Z programem dopiero startuję, ale mam MEGA pozytywne zdanie. Pomoc PIERWSZA KLASA, interfejs pozytywny, wszystko czytelne. Zobaczymy jak się będzie sprawowało, ale na samym początku MEGA plus!

  #932 05.01.2018 08:10

@elisoft: Panstwa program w każdym z trzech wariantów jest świetny i w mojej ocenie najlepszy, a na swoim terenie że tak powiem macie silną konkurencję w postaci choćby Subiekta czy Resetu. To jednak Elisoft jak dla mnie ma najbardziej przyjazny interface. Tylko jedno mi "przeszkadza". O ile dostęp do GUS wymaga abonamentu, to już rejestry Vat nie rozumiem dlaczego jak nie wykupię abonamentu ( nie mylić z licencją ) "znikną" mi po roku.

elisoft   4 #931 04.01.2018 09:19

JPK 2018 - w odpowiedzi na Państwa zapytania, informujemy że nowa wersja programu 2018 zawiera wymagane od nowego roku struktury JPK_FA i JPK_VAT w wersji 3 (2018). Zapraszamy wszystkich użytkowników do aktualizacji programu do najnowszej wersji, by pozostawać w zgodzie z aktualnymi przepisami. Nowy JPK_VAT jest zasadniczo plikiem tekstowym zawierającym zbiorcze zestawienie z zakupów i sprzedaży, zasilane z rejestrów VAT - po więcej szczegółów zapraszamy na stronę do zakładki POMOC, gdzie szerzej pokazujemy całość zmian.

Dział sprzedażowy, do którego Państwo telefonują, służy do obsługi licencyjnej i nie jest w stanie udzielić porad w kwestiach technicznych, ani skonfigurować przez telefon środowiska do pracy w sieci ;-) Mimo tego nasze dziewczyny z biura znają już chyba każdy wariant podłączania bazy i modyfikacji szablonów z odwrotnym obciążeniem ;-)

W sprawach pomocy prosimy jednak o kontakt z działem technicznym - przez zakładkę KONTAKT na naszej stronie. Po drugiej stronie tej zakładki obsługują Państwa osoby techniczne. Nasz system na podstawie podanych informacji już wstępnie klasyfikuje Państwa wiadomość i przekazuje do obsługi odpowiedniej osobie, dzięki temu możemy skuteczniej udzielać pomocy. W razie potrzeby poprosimy o dodatkowy zrzut ekranu lub zapis logu błędów. A do częstych zapytań mamy przygotowane rozwiązania, które można zastosować od ręki. Zwracamy uwagę aby podać prawidłowy adres email do kontaktu :-)

Autor edytował komentarz w dniu: 04.01.2018 18:08
  #930 03.01.2018 19:59

Prowadzę działalność gospodarczą od trzech lat i od trzech lat korzystam z programu ELISOFT Faktury. Dziękuję bardzo właścicielowi produktu za udostępnienie programu do darmowego użytkowania. Korzystanie z programu jest dla mnie REWELACYJNE. Wszystkie czynności związane z wystawieniem FV dzieją się intuicyjnie. Bardzo prosto z programu będzie korzystał 19 latek wchodzący dopiero w arkana wystawiania FV jak i 50 latek, który na co dzień zajmuje się produkcją, a programy i aplikacje coraz wolniej przyswaja. Raz będąc w sklepie z oprogramowaniem zastanawiałem się czy nie kupić jednak licencji, lecz po chwili przyszło otrzeźwienie po co wydawać kilkaset złotych na coś co funkcjonuje u mnie w firmie bez zarzutu? Mam nadzieję że program dalej będzie dla mnie tak funkcjonalny, że pozwoli na długoletnie z niego korzystanie.

  #929 03.01.2018 17:42

Potwierdzam nie mila obsluga telefoniczna wrecz tragiczna. Odsyla do pomocy w programie i do pisania emeili do dzialu technicznego. Sama nie posiada zadnej wiedzy o programie

  #928 03.01.2018 11:51

No może i darmowy, ale...limit 15 faktur to wszyscy wiedzą. Ale czy wiedzą że po roku zniknie możliwość tworzenia pliku jpk, nie będzie już rejestrów vat oraz nie będzie można wyszukiwać klientów po nipie z GUS. To wszystko jest tylko i wyłącznie po wykupieniu rocznego abonamentu. I tak rok po roku. 90 parę złotych netto co roku to może i nie majątek, ale inni maja to w ramach licencji wieczystej. Nawet jak wykupimy licencję Faktury Premium lub Firma to jpk, rejestry i GUS mamy tylko przez rok. Tak oto jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

  #927 27.12.2017 14:24

Jak na darmowy program to bardzo fajna sprawa. Przy małej firmie wystawiającej niewiele faktur (około 100 rocznie) nie potrzeba mi nic więcej.

  #926 20.12.2017 18:12

dla małych firm nie trzeba nic więcej

  #925 06.12.2017 18:21

Używam ten program - w wersji darmowej - od około 2,5 roku. Mam niewielu kontrahentów i wystawiam średnio około 5 faktur miesięcznie. Dla mnie program jest bardzo dobry. Nie miałem żadnych problemów. Nie wiem wprawdzie jak to będzie z tym Jednolitym Plikiem Kontrolnym, który ma obowiązywać od stycznia. Póki co mogę program z czystym sumieniem polecić.

  #924 05.12.2017 09:54

Ja korzystam z darmowej wersji i jestem bardzo zadowolony .Możliwość wysyłania faktur imeilem bezpośrednio z programu jest świetna ,program łatwy w obsłudze ,korzystam od roku i nie miałem żadnego problemu.

  #923 01.12.2017 20:17

u mnie wszystko działa, używam darmowej wersji i jest w 100% wystarczająca do obsługi mojej firmy, polecam:)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.