ELISOFT Faktury 2018 13.9.2.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, intuicyjny ale największy plus za wsparcie techniczne
na razie nie widzę
ocena użytkownika

Używam darmowej wersji od stycznia ale problemy pojawiły się po zmianie komputera. Po instalacji w nowym komputerze łączył się z serwerem ale nie widział bazy danych. Spędziłem kilka godzin próbując rozwiązać problem ale bez powodzenia. W końcu zdecydowałem się napisać do producenta z prośbą o pomoc ( przypomnę - darmowa wersja programu) . Następnego dnia otrzymałem odpowiedź aby zainstalować program zdalnej pomocy; nic prostszego ale akurat tego i następnego dnia mogłem być przy komputerze dopiero po 19.00. I tu zaskoczenie, producent nie widział żadnego problemu w udzieleniu mi pomocy po 19.00 i rozwiązał problem w ciągu kilku minut. Wielki plus za wsparcie techniczne i podejście do klienta , Dziękuję za pomoc.

14.09.2018 12:58 | Recenzja do wersji 2018 13.9.2.0
intuicyjny, niedrogi
niepoprawnie, wolno działa z dużą baza towarów,
ocena użytkownika

Używam programu od 5 lat, najpierw w wersji free a później juz kupiłem full z obsługa drukarki fiskalnej. Na początku wszystko było ok. Gdy na magazyn przybywa towarów program chodzi coraz wolniej i pojawiają sie problemy. Często wysypuje się gdy szybko wykonujemy sprzedaż (dodamy paragon i zaraz drukujemy na drukarce fiskalnej) Mam ok 3,5k towarów i baza nadal rośnie. Przez siec również nie ma dobrej komunikacji i często zrywa połączenie po np dodaniu jakiejś pozycji w magazynie lub dokumentu PW. Wyszukiwanie towarów również nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej ze nie jest nigdzie opisane jak to robić dobrze (chyba - bo ja tego nigdzie nie znalazłem). Pomoc techniczna taka sobie. Jesli wszystko działa ale nie wiesz jak coś zrobić to pomagają, na większość pytań jest jakaś odpowiedź - nie zawsze satysfakcjonująca ale jest, propozycje ulepszeń programu raczej nie sa wprowadzane w życie. Na dzień dzisiejszy uważam że program jest dobry dla firmy która będzie miała małą bazę towarową oraz nie będzie generowała zbyt dużo dokumentów. Program nie kosztuje dużo ale za to posiada dużo błędów które potrafią irytować. Mam jeszcze ok 6 miesięcy abonamentu no i jeśli nie będzie poprawy to będę szukał czegoś innego bardziej stabilnego.

25.04.2018 12:15 | Recenzja do wersji 2018 13.2.7.0

Komentarze

0 nowych
atmpitbull   3 #975 13.10.2018 13:34

Wszystko ładnie ale z nową aktualizacją usunięto możliwość pobrania kontrahenta po numerze NIP teraz tylko w wersji płatnej. Ogólnie program działa przyzwoicie ale trochę tej funkcji mi brakuje w darmowej wersji.

  #974 07.10.2018 00:17

Moim zdaniem dobra aplikacja ale ogromny minus za brak jakieś wersji mobile w tych czasach :/ przez www albo app

  #973 04.10.2018 19:02

KORZYSTAM z programu ponad 5 lat. Przeszłam przez wersję płatną i bezpłatną. Jeden z najlepszych programów jakie miałam okazje testować. Obsługa klienta pomocna zawsze kiedy potrzebowałam.

  #972 02.10.2018 16:11

Sprawa warta sprostowania. Wszyscy Ci którzy miewali problemy z magazynem o dużej ilości produktów mogą odetchnąć. Po wielu tygodniach czasami ciężkiej walki i wielu, wielu przekazywanych firmie informacji dotyczących problemu z magazynem, problem ten zostaje rozwiązany wraz z wersja 13.9.5.0.
A dlaczego warta sprostowania? Bo nieprawdą jest że firma nie reaguje na problemy zgłaszane przez użytkowników o ile są one przekazywane w sposób merytorycznie poprawny dający programistom możliwość zapoznania się z nim.

  #971 23.09.2018 12:03

Polecam każdej małej firmie, generuje faktury sprzedaży, można wprowadzić faktury zakupowe i wygeneruje się plik JPK., bomba i to za darmo
Polecam

  #970 17.09.2018 21:14

Program intuicyjny i łatwy w obsłudze. Miałem problem po zmianie komputera i mimo iż używam wersji darmowej uzyskałem szybką pomoc ze strony Producenta. Dodam, że akurat mogłem być przy komputerze dopiero po godzinie 19.00 ale to nie stanowiło problemu; umówiliśmy się na 19.00 i w ciągu kilku minut Osoba pomagająca mi rozwiązała problem. Dziękuję i polecam !

  #969 14.09.2018 09:08

Bardzo dobry program. W ciągu ponad już dwuletniego korzystania z programu, miałem tylko raz drobny problem z zaokrąglaniem kwot. Działa sprawnie, ma wszystkie opcje, jakich potrzebuję, a do tego jest naprawdę intuicyjnie zaprojektowany. Zdecydowanie polecam.

  #968 30.08.2018 20:38

Fajny program, korzystam z niego już od paru lat i nie mam żadnych zastrzeżeń. Fajny, przejrzysty niedrogi.

  #967 29.08.2018 12:00

Program fajny przejrzysty, bardzo łatwy w obsłudze. Naprawdę godny polecenia.

  #966 28.08.2018 20:48

@MMD (niezalogowany): "
Otóż w magazynie mam około 6000 produktów i przy edycji kar"


Może coś z bazą danych?
Zrób kopie zapasową danych, zainstaluj kompletny program na nowym kompie i załaduj twoją bazę danych... wtedy sprawdź...
Mam nadzieję, że robisz sobie backupa co jakiś czas np. co dwa tygodnie lub miesiąc? Jeśli tak, to bardzo łatwo na podstawie starych backupów, będzie Ci zweryfikować czy wina leży w programie, czy gdzieś we wprowadzonych danych np. jakiś dziwny znak czy symbol który gryzie się w bazie danych.

  #965 25.08.2018 10:11

Pliki jpk fa sa dostepne w wersji bezplatnej, a w wersji platnej tylko gdy jest abonament. Dlaczego tak jest ? Tak samo z wezwaniami do zaplaty, dlaczego w wersji bezpatnej nie ma tej funkcji ?

  #964 17.07.2018 14:16

Używam programu od 5 lat. Nigdy mnie nie zawiódł,a ostatnio wręcz bardzo pozytywnie zaskoczył, gdy okazało się że może on pracować na dwóch niezależnych firmach każda ze swoim logo , kontem, siedzibą itd.. Pracuje na wersji darmowej i po rozmowach ze znajomymi doszliśmy do wniosku, że nie ma takiego drugiego programu na rynku. Jest bardzo prosty w obsłudze, wręcz intuicyjny, wszelkie zmiany przepisów są niezwłocznie wprowadzane nie mam nic do zarzucenia - dla małej firmy idealny.
Dziękuję bardzo Elisoft.

  #963 16.07.2018 21:10

@MichalIcz (niezalogowany): marrcin929 _ at _ gmail _ com
Przez 2x r

  #962 15.07.2018 21:29

@MMD (niezalogowany): Podaj jakąś formę kontaktu.

  #961 08.07.2018 12:03

Czy ktoś z użytkowników byłby mi w stanie pomóc ? Ponieważ obsługa programu od chyba roku czasu nie potrafi tego zrobić mimo tego że wysyłany został kod błędu, dostali kopie bazy danych itp. - Po prostu nie ma rozwiązania na błąd.

Otóż w magazynie mam około 6000 produktów i przy edycji karty produktu i zapisywaniu program na 2 sekundy staje i wywala błąd. Cała lista produktów się traci do momentu aż przełączę kartę na inną i wrócę z powrotem na magazyn.
Jest to sprawa tak irytująca, że czasami wiązanka epitetów leci podczas obsługi programu.
Był okres że błąd pojawiał się sporadycznie, a znowu po jakimś czasie przy każdej edycji produktu - można powiedzieć że wiele razy dziennie.

  #960 11.06.2018 21:03

Świetny program do FV i podstawowych zadań w firmie. Pomoc techniczna ogarnięta i uprzejma. Otwarci na sugestie. Polecam

  #959 10.05.2018 14:07

@Karolinasd (niezalogowany): Sprawdź czy nie odłączył Ci się serwer SQL. Aby sobie z tym poradzić wystarczy uruchomić services.msc,odszukać usługę serwera sql i w głównym oknie zobaczyć czy przypadkiem nie jest on wyłączony. Czy masz poprawne hasło do bazy SQL? Elisoft ma takie swoje :) zaczerpnięte chyba z roku urodzenia prezesa:) Elisoft1976.

  #958 08.05.2018 12:23

@elisoft (niezalogowany): "n z pewnością odkrył, użytkownik 'Precision-M6600\mBartek' nie ma prawa istnieć w naszej bazie danych ;) Wystarczy pozostawić wartości domyślne przy pierwszym połączeniu. Pozdrawiamy i życzy"

Mam ten sam problem, wszystkie ustawienia są domyślne i dalej nie działa. Cannot open database "bdFaktury" requested by the login. The login failed.
Login failed for user 'user-Komputer\user'. Co zrobić?

  #957 10.04.2018 23:54

używam tego programu od kilku lat, obecnie jednak chciałbym mieć możliwość zaimportowania towarów z arkusza excela zamiast kopiować po komórce. Cenna dla mnie funkcja liczenia wartości netto od brutto. Jeśli tylko udałoby się importować towary z arkusza excela to nie szukałbym innego programu. Jeśli ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić w bezpłatnej wersji tego programu to byłbym wdzięczny: dariusz.zasoby@gmail.com

  #956 06.04.2018 13:56

Z programu Faktury 2018-Premium korzystamy od ponad 3 lat. Program czytelny, intuicyjny interfejs. Kopie bezpieczeństwa zapisywane i odczytywane bez problemu. Nigdy nie było problemu z aktualizacją, nigdy też program nie padł i nie zawiódł-stabilny. Odpowiedzi na pytania otrzymywaliśmy szybko, najpóźniej w ciągu 48h. Niestety moduł zarządzania zleceniami i magazynem nie nadaje się dla naszej branży. Mimo wszystko program do samego fakturowania, zarządzania niezbyt złożonymi, jednoetapowymi zleceniami godny polecenia. Chcieliśmy połączyć w jedno; program do zarządzania zleceniami i fakturowania. Mimo zapytań o modyfikacje i zmiany nawet odpłatne, skutkowały odpowiedziami, że na dzień dzisiejszy nie są wstanie dopasować programu do naszych potrzeb a szkoda, gdyż wypracowaliśmy własne rozwiązania które znacznie poszerzyłyby możliwości programu dla małych firm produkcyjno-usługowych :). Zmiany natomiast nie były by wielkie. Nawet nie było pytania i zainteresowania co należało by zmienić :)? W związku z brakiem zainteresowania, musieliśmy zgłosić się do innej firmy o przygotowanie oprogramowania do zarządzania zleceniami i fakturami, która zauważyła w naszych rozwiązaniach potencjał ;).W związku z tym z żalem ale w ciągu najbliższych 3 miesięcy zakończymy korzystanie z programu. Mimo wszystko polecamy przetestować. :) Jedyna uwaga to brak możliwości dostosowania programu do indywidualnych potrzeb, a zupełnie inna informacja jest na stronie: http://elisoft.pl/cennik/cennikdod.aspx