ELISOFT Faktury ELISOFT Faktury 2019 14.9.6.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, intuicyjny ale największy plus za wsparcie techniczne
na razie nie widzę
ocena użytkownika
14.09.2018 12:58 • Recenzja do wersji 2018 13.9.2.0

Używam darmowej wersji od stycznia ale problemy pojawiły się po zmianie komputera. Po instalacji w nowym komputerze łączył się z serwerem ale nie widział bazy danych. Spędziłem kilka godzin próbując rozwiązać problem ale bez powodzenia. W końcu zdecydowałem się napisać do producenta z prośbą o pomoc ( przypomnę - darmowa wersja programu) . Następnego dnia otrzymałem odpowiedź aby zainstalować program zdalnej pomocy; nic prostszego ale akurat tego i następnego dnia mogłem być przy komputerze dopiero po 19.00. I tu zaskoczenie, producent nie widział żadnego problemu w udzieleniu mi pomocy po 19.00 i rozwiązał problem w ciągu kilku minut. Wielki plus za wsparcie techniczne i podejście do klienta , Dziękuję za pomoc.

intuicyjny, niedrogi
niepoprawnie, wolno działa z dużą baza towarów,
ocena użytkownika
25.04.2018 12:15 • Recenzja do wersji 2018 13.2.7.0

Używam programu od 5 lat, najpierw w wersji free a później juz kupiłem full z obsługa drukarki fiskalnej. Na początku wszystko było ok. Gdy na magazyn przybywa towarów program chodzi coraz wolniej i pojawiają sie problemy. Często wysypuje się gdy szybko wykonujemy sprzedaż (dodamy paragon i zaraz drukujemy na drukarce fiskalnej) Mam ok 3,5k towarów i baza nadal rośnie. Przez siec również nie ma dobrej komunikacji i często zrywa połączenie po np dodaniu jakiejś pozycji w magazynie lub dokumentu PW. Wyszukiwanie towarów również nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej ze nie jest nigdzie opisane jak to robić dobrze (chyba - bo ja tego nigdzie nie znalazłem). Pomoc techniczna taka sobie. Jesli wszystko działa ale nie wiesz jak coś zrobić to pomagają, na większość pytań jest jakaś odpowiedź - nie zawsze satysfakcjonująca ale jest, propozycje ulepszeń programu raczej nie sa wprowadzane w życie. Na dzień dzisiejszy uważam że program jest dobry dla firmy która będzie miała małą bazę towarową oraz nie będzie generowała zbyt dużo dokumentów. Program nie kosztuje dużo ale za to posiada dużo błędów które potrafią irytować. Mam jeszcze ok 6 miesięcy abonamentu no i jeśli nie będzie poprawy to będę szukał czegoś innego bardziej stabilnego.