reklama

ELISOFT Faktury i Magazyn 2014 9.10.4.0

Strona główna Windows Firma Programy handlowe i magazynowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ELISOFT Faktury i Magazyn to godna polecenia, bardzo wygodna w obsłudze aplikacja do fakturowania, wyposażona w moduł obsługi magazynu. Poza standardową funkcjonalnością jako jedna z nielicznych posiada możliwość tworzenia i wydruku na dokumentach kodów QR, pozwalających kontrahentom dokonywać płatności mobilnych przy użyciu smartfonów.

Oprogramowanie doskonale sprawdza się podczas pracy na pojedynczych stanowiskach, jak również na komputerach w obrębie sieci lokalnej. Umożliwia ono wystawianie wszelakiego rodzaju dokumentów sprzedażowych (faktur sprzedażowych, zakupowych, zaliczkowych, marża, proform i rachunków) w różnych walutach i przy wykorzystaniu aktualnego kursów NBP. Z poziomu ELISOFT Faktury i Magazyn przygotujemy także faktury w obcych językach (angielskim i niemieckim).

Atutem programu jest wbudowany zestaw szablonów do wydruków z możliwością ich dowolnej edycji w zaawansowanym edytorze. Nie zabrakło także opcji kreowania własnych wydruków. Wystawione przy użyciu ELISOFT Faktury i Magazyn faktury wygodnie wydrukujemy, zapiszemy do plików PDF lub wyślemy jako wiadomość e-mail bezpośrednio z poziomu aplikacji. Użytkownik może obsługiwać wiele kont bankowych oraz kas wielowalutowych. Z kolei moduł zleceń pozwala na prowadzenie ewidencji zleceń składanych przez klientów w różnego rodzaju firmach usługowych, z możliwością określania etapu realizacji zleceń, wystawianiem proform i faktur bezpośrednio do zleceń za pomocą jednego kliknięcia.

ELISOFT Faktury i Magazyn zawiera rozbudowane opcje magazynu, ewidencjonuje sprzedaż i zakup asortymentu za pomocą dokumentów PZ/WZ/PW/RW, które jest automatycznie powiązane z fakturami zakupu i sprzedaży. Umożliwia wykonywanie inwentaryzacji. Aplikacji można także używać do rozliczania faktur, kontaktu z klientami, monitorowania płatności, wysyłania mailem przypomnień zapłaty, tworzenia zestawień sprzedaży, a także do ewidencjonowania własnych kosztów i wydatków, czy to w postaci faktur zakupowych czy dokumentów kasowych.

Zintegrowany z programem moduł do analiz pozwala na wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, takich jak obroty, wartościowość klientów, wizualizacja sprzedaży z podziałem na województwa lub miasta, czy analiza sprzedaży towarów i usług.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie faktur zaliczkowych
 3. wystawianie faktur marża
 4. wystawianie proform
 5. wystawianie korekt
 6. wystawianie rachunków
 7. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania, grupowania i wyszukiwania faktur
 8. zapisywanie faktur do pliku PDF
 9. drukowanie na fakturze kodów QR do szybkich płatności mobilnych za pomocą smartfona
 10. szablony do wydruku faktur w języku angielskim i niemieckim
 11. edytor do dowolnej modyfikacji szablonów wydruków i tworzenia wydruków własnych
 12. ewidencja stanów magazynowych
 13. możliwość wystawiania dokumentów magazynowych PZ/WZ/PW/RW
 14. automatyczne tworzenie PZ/WZ na podstawie faktur sprzedaży i zakupu
 15. inwentaryzacja magazynu
 16. prowadzenie ewidencji dowolnych zleceń w firmach usługowych z łatwym wystawianiem faktur/proform do zleceń
 17. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 18. wysyłanie mailem przypomnienia o płatności za fakturę
 19. wysyłanie mailem potwierdzenia otrzymania płatności za fakturę
 20. dołączanie druków przelewu do faktur i rachunków
 21. dowolne szablony numeracji faktur, ręczna i automatyczna zmiana numeracji
 22. obsługa wielu kont bankowych
 23. obsługa wielu kas do rozliczeń /wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne
 24. baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 25. możliwość definiowania osób kontaktowych
 26. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 27. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 28. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 29. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 30. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 31. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 32. wystawianie faktur w dowolnej walucie z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 33. kursy wszystkich walut pobierane z NBP
 34. możliwość szybkiego definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze/rachunku z użyciem formatowanego tekstu, oprócz zaawansowanych funkcji dowolnej edycji całego szablonu wydruku
 35. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia i potwierdzenia zapłaty)
 36. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 37. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 38. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 39. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 40. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 41. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów kasowych KP/KW
 42. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 43. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 44. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu
 45. możliwość importu bazy kontrahentów, towarów i usług z popularnego formatu danych CSV (plik można przygotować w arkuszu kalkulacyjnym Excel)
 46. możliwość archiwizacji bazy danych

Uwaga!

 • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Funkcjonalność, Możliwość edycji szablonów, Pobieranie danych z GUS, Analizy, Pomoc Techniczna, intuicyjność, flagi, kod QR do płatności i wiele innyc
Brak możliwości poszerzenia głównej listy faktur, trochę długo się uruchamia, brak podpowiedzi nazw towarów z magazynu (przy wpisywaniu na fakturę)
ocena użytkownika

Przygodę z tym programem zacząłem od wersji darmowej (wtedy jeszcze nie było ograniczenia ilości faktur), podobał mi się tak bardzo ze chciałem prowadzić politykę magazynową właśnie z tym programem i nie zawiodłem się. Każdy pewnie znajdzie jakąś wadę, ja znalazłem ale wiem że dla wielu osób będą to wady zupełnie nie istotne. Może to trochę szukanie dziury w całym. Program pozwala na bardzo wiele, edycja szablonów każdego dokumentu, zlecenia, zamówienia, oferty, etc. Program sam wyszukuje kontrahenta po nipie z GUS. Najważniejsze jest jednak to że program jest systematycznie udoskonalany i nie (jak w przypadku wielu innych) zapomniany. Często wychodzą aktualizacje i widać nowe funkcje - widać że producent się stara.
Najlepsze jest to że można kupić program raz i używać go zawsze - ja wolę trochę zapłacić i mieć wsparcie techniczne w razie "W'' i być na bieżąco z aktualizacjami.
POLECAM!!!

23.01.2015 16:38 | Recenzja do wersji 2014 9.10.4.0
duża intuicyjność, wielość modułów, możliwość analiz, fajny design, niska cena
brak
ocena użytkownika

Używamy programu w Stowarzyszeniu i bardzo go polecamy, Jest mocno intuicyjny, z wieloma modułami. Dla nas najważniejsze są moduły rachunków, kas oraz analizy sprzedaży. I – co jest rzadkością – kontakt z firmą jest bardzo dobry. W ciągu godziny otrzymywaliśmy odpowiedzi na nasze zapytania co do obsługi niektórych modułów.

12.02.2014 09:10 | Recenzja do wersji 2014 9.2.1.0

Komentarze

0 nowych
  #10 17.08.2017 11:11

kurcze bardzo fajny program, nie wiem jak tam sie spisuje na dluzszy czas, ale z ciekawosci od kumpla polecenia go potestowalem i naprawde przyjemny. Dla nie wymagajacych a glownie robiacych jakies podstawowe rzeczy jak wystawianie faktur itd powinien byc idealny. Swego czasu uzywalem http://www.m-faktury.pl i tez podobny jest, bardzo fajnie sie spisuje

jarek0075   5 #9 14.08.2017 12:04

Przez długi czas testowałem różne programy a było ich wiele , do wystawiania faktur czy też z magazynem i powiem z własnego doświadczenia i testów że tylko Elisoft ma to co potrzebowałem w tak niskiej cenie . Wiadomo są bardziej rozbudowane programy typu Subiekt czy Symfonia ale za jaką cenę każdy wie . Elisoft ma prawie wszystko co wymienione programy wcześniej i co ważne jest dużo dużo i jeszcze raz dużo tańszy bo tego nie da się inaczej opisać . Osobiście polecam

  #8 10.02.2016 16:19

Nie mogę uruchomić tego programu, łączy z serwerem i nie może połączyc

darek719   41 #7 07.11.2015 18:29

prosty program, plus za edycje szablonów i wydruk kodów QR

stentsk   7 #6 12.12.2014 02:37

Zainstalowałem wczoraj u klienta wersje próbną 9.10.4.0 i popracowałem może 5 min. Dodałem jeden towar i zmieniałem kolumny, chyba chciałem dodać wiersz wyszukiwania i wyskoczył błąd: ... Spróbuj pracować dalej lub uruchom ponownie program ... opis: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu. Stos wywołania: dużo informacji o gridach itp. Po uruchomieniu programu to samo, nie idzie nic zrobić. Jakaś rada? A tak zachwalałem klientowi.

  #5 07.12.2014 13:04

Magazyn i towary zrobiony tylko dla waluty złotówkowej. Porażka gdy kupimy towar w innej walucie np przy imporcie. Nie ma przeliczeń cen, a podane wyliczenia w zestawieniach nie rozróżniają różnicy pomiędzy walutami.

  #4 31.10.2014 15:02

@elisoft: Wyświetlacz mojego laptopa 15'6 ma ustawioną rozdzielczość zalecaną 1920x1080 z włączonym skalowaniem.
Wyłączając skalowanie wyświetlacza HD dla Pana programu tekst staje się ostry i wyrazisty, lecz w tym momencie inne elementy programu są źle wyświetlane np. zmniejszona jest wielkość wierszy i kolumn, ucięte ikony, litery y,j, p są obcięte u dołu. Dla przykładu popularny program Subiekt GT firmy Insert ma tą samą wadę, ale już nowszy Subiekt nexo wyświetlany jest prawidłowo zatem nie myślę, że jest to przyczyna po stronie sprzętu.

elisoft   4 #3 31.10.2014 12:53

@Anonim Oprogramowanie używa mechanizmów systemu operacyjnego do wyświetlania obrazu. Proszę sprawdzić czy ma Pan ustawioną natywną 100% rozdzielczość monitora.

  #2 31.10.2014 10:45

Na monitorze laptopa HD o dużej rozdzielczości tekst wyświetlany w programie jest nie ostry. Oprogramowanie nie nadąża za rosnącą wydajnością wizualną sprzętu komputerowego, problem ten dotyczy nie tylko tego programu.

  #1 30.05.2014 20:22

Jeśli faktura zawiera np.20 pozycji to gdy wystawi się korektę do jednej pozycji to np. za miesiąc nie można wystawić kolejnej korekty do innej pozycji - chyba że można a ja nie widzę , proszę o pomoc jeśli jest taka możliwość

reklama