EMC przedłuża umowę z Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft i EMC przedłużyły umowę, na mocy której poszerzony zostanie zakres współpracy o zagadnienia związane z wirtualizacją. Umowa obowiązywać będzie do 2011 roku.

Microsoft współpracuje z wieloma firmami z sektora IT, jednak tym, co wyróżnia EMC w stosunku do pozostałych partnerów, jest fakt posiadania przez EMC 80% akcji VMware - największego konkurenta Microsoft na rynku wirtualizacji. Dzięki temu Microsoft wydając kolejne darmowe aplikacje, może zagrozić pozycji VMware. Jak czytamy w informacji prasowej opublikowanej przez obie spółki, Microsoft posiada jedno z najszybciej rozwijających się i najbardziej opłacalnych rozwiązań wirtualizacyjnych. Steve Ballmer, CEO Microsoft, nie ukrywa współpracy z VMware, ale wciąż jest to największy konkurent.

Zdaniem Ballmera, EMC to nie tylko właściciel VMware, ale również niezależny podmiot, zaś sprzedaż własnych rozwiązań tam, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo pokonania VMware ma sens. EMC zawsze deklarowało niezależność od VMware i przynosi 200 mln USD zysku rocznie.

© dobreprogramy

Komentarze