r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ESET Smart Security 10.0.390.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające

ESET Smart Security to pakiet bezpieczeństwa firmy ESET integrujący w jednym rozwiązaniu najnowszą wersję programu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32, firewalla oraz filtr antyspamowy.

Galeria programu

Całość tworzy narzędzie chroniące użytkownika przed szerokim spektrum zagrożeń. Znaną użytkownikom programu ESET NOD32 technologię ThreatSense rozwinięto o komponenty sztucznej inteligencji, znacznie udoskonalając możliwości samodzielnego wykrywania przez program nowych zagrożeń. Użytkownicy znający program NOD32 docenią również szybkość nowego pakietu. ESET Smart Security nie powinien wpływać na osłabianie wydajności pracy komputera.

Niestety dużą wadą oprogramowania ESET jest bardzo wysoka wrażliwość, przez co wiele nieszkodliwych programów pobieranych z Internetu klasyfikowanych jest jako niebezpieczne. To z kolei powoduje generowanie wielokrotnych ostrzeżeń utrudniających pracę.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Project Zero wykryło poważną lukę w pakietach ESET

31
OPROGRAMOWANIE 24.06.2015 | Łukasz Tkacz

Choć antywirusy i pakiety zabezpieczające są tworzone z myślą o ochronie swoich użytkowników, same mogą posiadać poważne luki bezpieczeństwa. Specjaliści z grupy Google Project Zero poinformowali o wykryciu zagrożenia w produktach marki ESET. Firma na szczęście szybko zareagowała na informacje i już załatała swoje oprogramowanie. Wykryty w sygnaturach błąd jest związany z emulacją kodu wykonywalnego. Ta część skanera antywirusowego musi być szczególnie zabezpieczona i odpowiednio wyizolowana, aby nie doprowadzić do infekcji podczas badania plików znajdujących się na dysku. Niestety, okazało…

ESET zmienia wzornictwo swoich pakietów. Możecie już testować nową wersję

51
OPROGRAMOWANIE 29.05.2015 | Łukasz Tkacz

Słowacka firma ESET właśnie zaprezentowała wersje testowe swoich pakietów zabezpieczających. Nowa edycja oznaczona numerkiem 9 to istna rewolucja, przynajmniej pod względem interfejsu – wielu użytkowników z Polski korzysta z tych pakietów, niebawem przyjdzie czas na zmianę przyzwyczajeń, na szczęście zdecydowano się zmienić nie tylko design. Najnowsze wersje ESET Smart Security 9 i ESET NOD32 Antivirus 9 witają nas odmienionym interfejsem. Ten znany już od kilku wersji został jeszcze bardziej uproszczony, choć teraz okno aplikacji zajmuje nieco więcej miejsca. Nietrudno znaleźć tu…

Recenzje użytkowników

Skuteczny dobrze dopracowany teraż jeszcze bardziej odporny na włamania .
Może po starcie systemu około 3 minut lekko przeciążać komputery ze słabymi procesorami .
ocena użytkownika

Eset jest programem bardzo agresywnym wyróżnia go dużo szerszy zakres od innych programów detekcją na wszelkiego rodzaju banery śmieci oraz sprytnie ukryte pliki szpiegujące w programach jakich używamy na co dzień w komputerach , jako jedyny program ma umiejętność oddzielania szkodliwych plików w trakcie instalacji jakiegoś programu pobieranego z internetu , żaden inny program nie posiada takiej umiejętności. Jest też bardzo szybki ma wiele świetnych funkcji i nie jest trudny w konfiguracji , po wielu latach testów tego programu i bacznej obserwacji wyrażam swój podziw dla twórców tego dzieła . Jego czułość można ustawiać według swoich potrzeb.

11.01.2016 19:41 | Recenzja do wersji 9.0.363.0
Konfigurowalność, Ochrona Bankowości, HIPS, Heurystyka, Firewall, Wykrywalnosć, Live Grid,
Obciążenie (zużycie RAM'u- praca i CPU - skanowanie), Moduł aktualizacji, Błądy programu (krytyczne), Antyspam/Ochrona poczty
ocena użytkownika

Eset Samart posiadam od wersji 7 a więc testowałem wersje 7,8,9. Na przestrzeni tego czasu różnie bywało jesli chodzi o użyteczność programu, kilka razy porzucałem chwilowo Eseta aby przetestować inne rozwiązania (raczej z ciekawości) i zawsze do Eseta wracałem. I własnie nadszedł teraaz moment w którym znów postanowiłem zrezygnować (póki co) z Eseta. Dlaczego ?

Na wstepie zaznaczam, że zawsze duzo czasu poświecam na konfigurację programu tak aby usykać optymalne efekty pracy. Generalnie w ustawieniach lekko skłaniam się w stronę wykrywaloności, kosztem wydajności. Głównie dlatego, że mniej istotne opcje nie wpływają zbytnio na zużycie ramu i wydajność. Jedynym wyjątkiem jest "Zaawansowana Heurystyka". Tutaj widocznie wzrasta obciążenie (głównie podczas skanowania i pobierania plików) oraz spoczynkowe zużycie ramu.

Zawsze ceniłem Eseta za możliwośc zaawansowanej konfiguracji i tak tez jest w wersji 9.
Dla jednych to plus, dla innych minus- dla mnie jest to plusem.
Milym dodatkiem jest Ochrona Bankowości - serwisy bankowe są otwierane w bezpiecznej, wbudowanej w pakiet przeglądarce. Przeglądarka ta jest oparta na Firefoxie i jest uruchamiana w izolowanym środowisku. Troszkę zdziwilo mnie, że posiada domylnie włączone wtyczki (Flash, Adobe, Silverlight). Nie s one zbytnio potrzebne w serwisach transakcyjnych.
Pewnym minusem byłodla mnie, jak uzytkownika KeyScrambler, że przeglądarka izoluje się równiez od niego, ale w sumie to zrozumiałe - nakładają się na siebie jakby 2 procesy przyjmuję, że jest i działa dobrze.
Równiez podobnie jest z ochroną przed atakami z sieci. Ta opcja była już w wersji 8 i od kąd jej używałem, żadnego ataku nie wykryła.

Anti-Theft nie testowałem, nie jestem miłosnikiem takich rozwiązań.
Za to bardzo oceniam moduł HIPS a raczej jego nowa opcje - tryb interaktywny. W wersji 8 w zasadzie można było wybrac automatyczny (przepuszczał wszytsko) i manualny (dużo pytań o wszytsko, a reguły trudno skonfigurować, jesli nie ma się wiedzy o procesach systemowych).
Tryb interaktywny to dobra opcja, posiada skonfugurowane reguły dla pewnych zachowań a o te, które uznaje za bardziej nietypowe zapytuje.
W praktyce wyświetla komunikaty podczas zmian w aplikacjach, np po aktualizacjach czy podczas instalacji mniej popularnych programów.

Idąc tym tropem równie dobrze oceniam zaporę - jest i dział dobrze. Równiez tutaj polecam tryb interaktywny.
W przypadku mointów zapory fajnym rozwiązaniem jest "tymczasowo zezwól" czy "tymczasowo odmów" czy też podgląd dodatkowych informacji o procesie.

Dobrze oceniam wykrywalność, choc jak to mozna poczytać w necie, Eset jest czasem nadgorliwy, szczególnie jesli chodzi o "potencjalnie nieporządane/podejżane aplikacje.
Kilka razy mie się zdarzył taki monit, a plik po skanie Malwarebytes oraz na Virustotal okazał się czysty.
Nie jest do dla mnie jakiś wielki minus, dobrze, że działa, gorzej gdyby przepuszczalo jakiś syf.

Pakiet oferuje również skanowanie w poszukiwaniu rookitów (równiez podczas staru systemu - wydłuża start,u mnie o jakieś 10-15s ale mam marny sprzęt xD), skaner pamięci. Jest też kontrola rodzicielska.

Warto odnotować Eset Live Grid - to w zasadzie nic innego jak chmura w której trzymane są czarne/białe listy plików. Włączenie tej opcji przyspiesza skanowanie plików (można również sprawdzić reputację procesów systemowych), natomiast nie wpływa na ogólna szybkość działania. Powoduje lekkie obniżenie zużycia ramu w granicach 5-10mb, natomiast czasem obciaża łącze, niewiele (raz po włczeniu tej pcji Eset przesłał 15MB) ale jednak.

Uprzedzając zastrzeżenia wyłączyłem przesyłanie danych statystycznych i pomcowych "w ulepszeniu usługi".Może nieładnie z mojej strony w stosunku do Eseta, ale trudno.

To tak ładnie wszytsko opisuję, to skąd ta srednia ocena ?
Ano doszlismy teraz do minusów ...

Piewrszy duży minus - zużycie RAM'u.
Mam słabą maszynę, T4400 , 3GB DDR2, HDD 5400.
Zużycie RAM'u w spoczynku przez wszytskie procesy Eseta w sumie to około 400MB ! W spoczynku, bez włączonych przegldarek, programów, bez wi-fi.
Ustawienia pod wydajność dają spadek zużycia o ok 50MB.

Jest to ogromna wartość moim zdaniem.
Podczas skanowanie zużycie rośnie o ok 100MB.
Obciążenie procesora podczas spoczynku jest nikłe, w granicach 1-2%, podczas przegldania neta dochodzi do 5-8%, bardziej multimedialne serwisy to 10-15% (chwilowo).
Skanowanie natomiast obciąża procka chwilowo do 100%, średnia to 40-45%.
Ustawienia bardziej pod wydajność dają spadek zuzycia podczas skanowania o 5-10%.

Tak więc generlanie z wydajnocią nie jest najlepiej.
W wersji 8 zużycie procka i ramu było mniejsze, no podczas spoczynku ramu szło ok 50MB mniej.

Tutaj warto jednak dodać, że Eset jakby ten RAM rezerwuje na własne procesy, tak jakby robił sobie zapas na ewentuale potrzeby. Inne AV moja raczej tak, że w spoczunku zużywają mało, ale jak przyjdzie skanowanie czy jakie obciążenie to zuzycie nagle rośnie. U Eseta jest to mniej więcej stała wartość zużycia (RAM bo proc wedle zapotrzebowania).

Generlanie jednak za wydajnośc daję minus, pakiet który aktualnie testuję (równie popularny) daje lepsze wyniki wydajności(skuteczności jeszcze nie sprawdziłem).

Kolejny minus - aktualizacje. Zarówno programu jak i bazy wirusów. Bazy wirusów czasem się nie łapie, nie pobiera, nie wuszukuje nowej wersji, czasem generlanie się zacina. Programu to w ogóle nie łapie. Tak jest od wersji 8, trzeba aktualizowac ręcznie poprzez pobranie pliku.
Czasem pobiera dziwnie duże pliki ok 40-50mb, po pobraniu brak komukatu o udanej/nieudanej aktualizacji. Mozliwe, że pobiera wtedy całą baze danych wirusów dla weryfikacji, ale powinien byc wtedy stosowny komunikat.
Uprzedzając zastrzeżenia - nie aktualizuję do wersji wstępnej :)

Kolejny minus - antyspam/ ochrona poczty. Jako że uzywam Thunderbirda to te wazne moduły u mnie nie działają. Nie bardzo rozumiem dlaczego Eset wycofał się ze wspiercia dla tego programu. I w sumie nie obchodzi mnie czy to były kwestie programowe, prawne czy inne. Wszystko da się jakoś rozwiązać moim zdaniem i Esetpowienien dac tutaj radę ....

Kolejny, decydujący minus - błedy programu! Pod tym względem wersja 9 to porażka (przynajmniej u mnie).
Uprzedzając zastrzeżenia - nie mam na kompie syfuoraz testowałem inne AV, których działały u mnie bez zastrzeżeń.

Otóż Eset czasami po prostu nie startuje! Owszem zgłasza systemowi (windows7) że działa, aczkolwiek ochrony brak (równiez ikony w zasobnniku). Czasami jest znów inaczej, brak ikony, ale ochrona działa.
Po czym to wiem ? Po obserwacji połaczeń sieciowych (te które mam zablokowane po prostu się łączą) i po podglądzie procesów.

Pomaga tylko restart.
Czasem znów wyłączają się poszczególne moduły - glównie firewall i ochrona sieci. Czasem na stałę, czasem chwilowo. Pomaga wejście w ustawienia i włączenie jednak niekiedy trzeba pnownie uruchomić.

Nie widzę innej opcji, jak błędy samego programu.
Dla pewności wykonałem czystą instalację po usunięciu pozostałych po deinstalacji śmieci (gównie w rejestrze) - tak samo.

Jest to moim zdaniem błąd kardynalny, wykluczający używanie pakietu.
Jednak nie mam platfowrmy testowej, ani takiej wiedzy abu uznać, że to 100% wina programu i tak będzie u wszytskich użytkowników, dlatego daję szansę Esetowi na poprawę i jezcze go nie skreślam.

Na koniec kwestie wizualne - jak dla mnie OK. Od strony użytkowej nie zmieniło się wiele, czy wersja 9 jest ładniejsza czy nie od 8 to już zalezy co kto lubi.

Aha i jeszcze jedna kwestia - szybkość skanowania.
Skanowanie dokładne przy moich ustawieniach (z lekkim wskaznaiem na ochronę) trwa dłużej niz w wersji 8 (na tych samych ustawieniach). Przeskanowanie 100GB danych trwa ok 5-7 minut dłużej niż w ver.8. Natomiast skan inteligentny jest szybszy, odpowiednio 3-4 minuty.

12.11.2015 15:20 | Recenzja do wersji 9.0.318.20
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1101 28.03.2017 18:12

@Anonim (niezalogowany): Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział, że "gościowi" chodziło o 180 dniowe klucze promocyjne, które można znaleźć czasami w necie. Po co więc odsyłasz go do sklepu lub producenta? Zapewne chodziło mu o podanie adresów stron internetowych na których można takie klucze zdobyć...

  #1100 26.03.2017 17:10

Też uważam ,że z płatnych ESET Smart Security jest najlepszy z najlepszych pozycja nr .1 ale z moją oceną nie muszą się wszyscy zgadzać .Porównywalnie wysoką skuteczność ma Ashampoo Anti -Virus z szyfrowaniem własnych silników a dalej Norton z sonarem i własną zabezpieczoną przeglądarką nie mylić z oknem prywatnym . Na temat reszty nie będę wypowiadał się mimo ,że niektóre były testowane i kto nie ma pecha to ocenia je wysoko .Co do programów bezpieczeństwa komputera darmowych ocena jest podobna wszystkie są dobre ze skutecznością nieco niższą . Dużo zależy czy przypadkowe ściąganie szkodników będziemy minimalizować czy potęgować no i szczęście w korzystaniu z internetu jest istotne . Można wzmocnić działanie antywirusowe poprzez doinstalowanie dodatkowych programów bezpieczeństwa które nie będą zakłócały głównego antywirusa i nie obciążały zbytnio systemu . Także dobrze dobrany skaner na żądanie i od czasu do czasu możemy sprawdzić siłę antywirusa i czy nie mamy szkodnika i oby ciesząc się gdy komputer jest czysty . Niektórzy dobierają antywirusa także do komputera tzn. do jego parametrów np . mocny czy słabszy komputer ,nowy czy stary a nawet do systemu XP lub Windows 7 ,8 , 10 a rzadziej do rodzaju przeglądarek .Dla bardziej zaawansowanych płyta CD z antywirusem lub wgrany na Pendrive do czyszczenia komputera w ekstremalnych sytuacjach .Kiedy silniki zainstalowanego antywirusa są zablokowane przez wirusa to odpalenie z zewnątrz
antywirusa daje większe szanse na jego neutralizacje oraz bez stawiania na nowo systemu .

  #1099 25.03.2017 21:36

@Anonim (niezalogowany): W sklepie albo u producenta...

  #1098 18.03.2017 09:59

@Anonim (niezalogowany): Gdzie (dokładnie) można znaleźć te klucze?

  #1097 17.03.2017 14:54

Testowałem wiele pakietów, antywirusów i programów zabezpieczających. Eset, poza Linuksem, jest bezkonkurencyjny. Znakomicie wykrywa nie tylko wirusy, ale także w przeciwieństwie do konkurencji także adware i świetnie blokuje szkodliwe strony Web oraz ransomware. Jak ktoś nie ma kasy, to można znaleźć w necie klucze na pół roku. Pozdrawiam!

guma77   10 #1096 06.03.2017 22:41

witam
mam wersje 10 EN
jak zmienic jezyk na PL ?

fenek81   1 #1095 21.01.2017 10:53

Witam.
Pomoże ktoś jak skonfigurować zaporę Eset aby nie blokowała synchronizacji dysku Google jak i zdalnego pulpitu poprzez Chrome.

  #1093 12.01.2017 07:59

Najnowsza wersja została ładnie tutaj opisana przez AVLab https://avlab.pl/nowy-eset-internet-security-10-z-ochrona-bankowosci-internetowe...

  #1092 31.12.2016 17:33

Eset smart security to według mnie jeden z lepszych antywirusów wraz z zaporą. Jest płatny, ale akurat za ten AV warto zapłacić.

  #1091 30.12.2016 22:14

Nie generuje fałszywych alarmów, a przy tym znakomicie wykrywa, nie tylko wirusa ale także adware i spyware. Dla mnie pakiet numer jeden!

damianthebest   3 #1090 24.12.2016 14:39

Co jak co, ale antyspam w tym sofcie jest nawet dobry.

  #1089 24.12.2016 09:41

@Lenovo: Po co czekać używam eset od dwóch lat i jak do tej pory nie było problemów , tak w działaniu programu jak i wykrywaniu zagrożeń i na tle przereklamowanego kasperskiego ktory obciąża system oraz przeglądanie netu to eset zdecydowanie wygrywa.

  #1088 23.12.2016 13:43

@anonim (niezalogowany): podaj janku parametry tego lapka, u mnie śmiga na 10 letnim lapku bardzo dobrze

Lenovo   7 #1087 21.12.2016 20:15

@Zorka (niezalogowany): Poczekamy,zobaczymy...

zenonpio   1 #1086 21.12.2016 07:39

Ktoś może powiedzieć jakie są różnice pomiędzy EIS 10 a ESS 10 bo nie mogę znaleźć?

  #1085 20.12.2016 21:14

@Lenovo: Aktualnie mam Eset SS na Win7 i nie mam takiego problemu o jakim piszesz.

  #1084 10.12.2016 19:59

@I.R.E.K: "UnHackMe"

W takim razie każdy program, nawet taki który nie jest w stanie zapewnić jakiejkolwiek ochrony, można uznać za BARDZO DOBRY...po prostu wystarczy dodatkowo zainstalować kilka innych programów które będą odwalały robotę za niego.

Lenovo   7 #1083 09.12.2016 20:34

Wersja 10.0.369.1 w Win7 doprowadza do szaleństwa systematycznym brakiem ikonki eset w zasobniku systemowym.Jedyne wyjście to zabicie explorer.exe i ponowny restart sys. Poza tym firewall blokując adres ciągle wyświetla powiadomienie o blokadzie nawet po odejściu z tej strony.Dodatkowo przy którymś z kolei starcie sytemu eset uruchamia się z wyłączonymi wszystkimi funkcjami ochrony internetu !!! NIEDOPRACOWANY I PRZEREKLAMOWANY.

Autor edytował komentarz w dniu: 11.12.2016 10:59
  #1082 04.11.2016 07:08

@Jokipoki (niezalogowany): używałem 9 a teraz 10 i powiem tylko że oprócz dodatkowych funkcji ochrony kamery ,sieci domowej, szyfrowania danych to niczym innym się nie rożnią, i nadal jes to program zarówno lekki jak jak i skuteczny.
Moim zdaniem warto aktualizować

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.