ESK 2016 1.5

Strona główna iOS Wiadomości Targi, konferencje i wydarzenia
Pobierz program
lub zeskanuj:

ESK 2016 to oficjalna aplikacja Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu. To kompleksowa baza wiedzy o wydarzeniach organizowanych w stolicy Dolnego Śląska w ramach ESK 2016, opracowana przez zespół złożony z pracowników oraz studentów Politechniki Wrocławskiej.

W aplikacji znajdziemy mnóstwo informacji związanych z życiem kulturalnym Wrocławia, z naciskiem na ESK 2016. Widać to już na ekranie ładowania programu, który losowo wyświetla historię wybranego wrocławskiego zabytku, np. Hali Stulecia. W aplikacji znajdziemy też mapę miejsc ważnych dla Europejskiej Stolicy Kultury 2016, np. Bar Barbara, Narodowe Forum Muzyki, Kino Nowe Horyzonty i wiele, wiele innych. Na użytkowników czekają też mapy tematyczne, np. śladem wrocławskiej muzyki lub literatury.

Aplikacja mobilna ESK 2016 na iOS zawiera też szczegółowy spis bieżących wydarzeń w ramach ESK 2016. Można je filtrować według daty lub według lokalizacji, wtedy aplikacja wybierze te, które odbywają się najbliżej naszego bieżącego położenia. Z poziomu aplikacji możemy też uruchomić streaming audycji emitowanych na antenie Radia Wrocław Kultura. Ciekawym wyróżnikiem programu mobilnego ESK 2016 jest też wbudowany moduł rzeczywistości poszerzonej, który bazując na danych z nadajnika GPS potrafi pokazać wiele przydatnych informacji w nawiązaniu do otoczenia, w którym aktualnie przebywamy.

Program jest dostępny za darmo w AppStore, działa zarówno na iPhone'ach, jak też na iPadach.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rusza Europejska Stolica Kultury 2016 we Wrocławiu. Program sprawdzicie w aplikacjach mobilnych

11
15.01.2016  •  Łukasz Maślanka

Już za kilka chwil Wrocław oficjalnie wejdzie w rolę Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Z tej okazji w mieście odbędzie się mnóstwo wydarzeń, a program jest tak bogaty, że trudno się w nim połapać. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zbiór przydatnych stron internetowych i aplikacji mobilnych, które ułatwią pomogą Wam odkryć program inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury. Wiele przydatnych informacji związanych z weekendem otwarcia ESK 2016 znajdziemy na oficjalnym miejskim portalu wroclaw.pl. Na jego łamach jest dostępna m.in. interaktywna mapa, na której zaznaczono siedem najważniejszych…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi