ESSE ProTect Lock – nowe polskie zabezpieczenia do szaf rackowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Na rynku pojawił się następny nowatorski i unikalny produkt polskiej firmy ESSE Sp. z o.o. zapewniający bezpieczeństwo fizyczne serwerów umieszczonych w szafach rackowych. Wrocławska firma jest autorem rozwiązania ESSE ProTect Lock™ pozwalającego zabezpieczyć szafy rackowe za pomocą elektrozamków sterowanych kodami autoryzacyjnymi przydzielanymi zdalnie i dynamicznie w określonych oknach czasowych dostęp dla konkretnych osób. Bez użycia kart dostępowych, bez użycia kluczy administrator obiektu czy data center jest w stanie przydzielić dostęp np. dla danego inżyniera dokonującego naprawy serwisowej czy przeglądu infrastruktury.

Scentralizowany system zarządzania ESSE AirKey gwarantuje unikalność sekwencji kodu autoryzacyjnego. Co ważne, rozwiązanie pozwala na buforowanie zdarzeń i zapamiętanie kodów – system jest bezpieczny w przypadku braku zasilania, zaniku komunikacji z serwerem. System zapamiętuje wszystkie zdarzenia (również te związane z niepowołanym dostępem - np. kilkukrotna próba wprowadzania nieprawidłowego lub wygasłego PINu, czy próbami fizycznego włamania).

„System jest idealnym rozwiązaniem dla sektora IT/ICT, Data Center, serwerowni mobilnych, firm z wielooddziałowych, bankowości, agencji ochrony, sieci retailowych, administracji publicznej, sektora medycznego, archiwów, przemysłu czy transportu i logistyki. Jest też odpowiedzią na RODO, ponieważ wiele organizacji skupia się na zabezpieczeniach softwareowych swojego środowiska IT, a nie na aspekcie fizycznym dostępu do nośników danych.” – powiedział Robert Karkulowski, prezes Zarządu ESSE Sp. z o.o.

Bliźniaczy system ESSE SkyLock™ służący do zabezpieczania apartamentów do krótkoterminowego wynajęcia (np. przez popularne portale służące do rezerwacji) oraz zabezpieczenia pomieszczeń biurowych typu archiwa, księgowość, kadry, kancelarie zostanie wprowadzony pod koniec października, a dzięki aplikacji AirKey™ Everywhere działającej w modelu chmurowym umożliwi zarządzanie dostępem do lokali z dowolnego miejsca.

© dobreprogramy
s