Easy2Boot 1.A0

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Easy2Boot to narzędzie, które umożliwia przygotowanie kolekcji plików zapisanych w formacie ISO na urządzeniu przenośnym podłączanym do komputera. Dzięki niemu uruchomimy np. instalację systemu Windows bez konieczności nagrywania plików na płytę DVD.

Opisywany program może przydać się szczególnie wtedy, kiedy albo po prostu nie dysponujemy nośnikiem do nagrania obrazu ISO zawierającego np. pliki instalacyjne Windowsa czy też inne dane (Linux, KonBoot), albo w naszym komputerze nie znajduje się napęd DVD. Easy2Boot pozwala umieścić dowolne obrazy na pendrive (FAT32, NTFS, ExFAT), które po włożeniu do portu USB są automatycznie generowane przez narzędzie – wówczas tworzy ono menu zawierające listę dostępnych obrazów ISO i umieszcza je w pamięci operacyjnej.

Easy2Boot współpracuje z nowszymi oraz starszymi wersjami systemów operacyjnych Windows, takimi jak Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Obecnie program nie zawiera wsparcia dla Windows 10. Warto dodać, że w przypadku częstego korzystania z narzędzia, użytkownik może spersonalizować jego wygląd do własnych potrzeb, zmieniając chociażby układ opcji w menu oraz motyw graficzny interfejsu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 31.08.2017 17:58

Aktualizuję mój #4 komentarz. Program nie jest jednak aż tak genialny - może kiedyś będzie. Instalatory Windows nie widzą dysku twardego. Yumi też robi bałagan na pendrajwie, jednak choć jest mniej przyjazny w obsłudze (wgrywanie instalatora na pamięć trochę trwa), z nim wszystko działa tak, jak trzeba.

  #4 24.07.2017 21:28

Genialny program! Wrzuca gołe pliki ISO i bootuję. REWELACJA! Potem usuwam ISO, wgrywam inny, znowu bootuję - tak powinno być! Jedyna wada, to mały bałagan na penie, ale można pochować większość plików i folderów i jakoś obleci. POLECAM GORĄCO!

phx84lbn   12 #3 15.04.2017 16:36

@crono2552: Ja WinXP używam jedynie na VirtualBox'ie (AHCI bez znaczenia). Z kolei kompy na których ostatnio stawiałem XP najczęściej już miały jakieś sterowniki AHCI dostarczone, ew. nie korzystały z tego trybu.

Ja najczęściej używam RUFUSa do Win7/8.x/10, ponadto HirensBoot oraz bootowalnego obrazu AOMEI Backuper (oparty na WinPE). Mnie jeszcze nie zawiódł.

crono2552   6 #2 15.04.2017 13:42

@phx84lbn: A ja praktycznie do wszystkiego używam WinSetupFromUSB lubYUMI z naciskiem na ten pierwszy dla Windows XP gdyż dodaje opcję automatycznego dodania sterowników AHCI ;)

phx84lbn   12 #1 15.04.2017 13:12

Alternatywa dla RUFUSa?
Na pewno RUFUS rządzi przy tworzeniu pendrive'ów z Vistą i późniejszymi systemami. Do bootowalnego XPka polecam jednak WinToFlash.