EasyEclipse 1.2.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Eclipse

to jedno z najlepszych (a jednocześnie dostępnych za darmo) środowisk programistycznych do tworzenia oprogramowania w języku Java. Zintegrowany system wtyczek pozwala na spore rozszerzenie podstawowej funkcjonalności, na przykład o obsługę języka PHP czy tworzenia interfejsów graficznych, jednak sam proces dostosowania środowiska do własnych potrzeb jest dość czasochłonny.

Aby zniwelować te niedogodności stworzono projekt EasyEclipse, który dostarcza gotowe do zainstalowania pakiety składające się ze środowiska Eclipse rozszerzonego o zestawy wtyczek i rozszerzeń. Dostępne jest dziesięć różnych pakietów (dystrybucji) dla programistów Javy, PHP, Perla, Ruby on Rails, Pythona i C++. Każda z nich może być dodatkowo rozszerzana poprzez łatwe do zainstalowania wtyczki (aktualnie dostępne około 70).

Niedawno wydano kolejną wersję EasyEclipse, bazującą na najnowszym dostępnym obecnie wydaniu Eclipse 3.2.1. Na stronie projektu dostępne są pakiety instalacyjne dystrybucji i wtyczek dla Windows, Mac OS X i Linuksa.

© dobreprogramy
s