Eclipse: New Dawn for the Galaxy Eclipse: New Dawn for the Galaxy 2.0.5

Strona główna Android Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Eclipse: News Dawn for the Galaxy to świetna implementacja strategicznej gry planszowej pod tym samym tytułem. Gra należy do gatunku 4X i została przeniesiona z planszy bez zmian mechaniki, jedynie z lekkimi poprawkami graficznymi.

Eclipse to klasyczna strategia, w której należy eksplorować kosmos, poszerzać swoje wpływy, podbijać przeciwników, rozwijać się technologicznie i zarządzać surowcami. Nie jest to gra na tyle rozbudowana, by jej zasad nie dało się opanować w ciągu kilkunastominutowego tutoriala, pokazującego jednocześnie interfejs cyfrowej wersji gry. Osoby znające wersję planszową odetchną z ulgą dzięki automatycznemu rozgrywaniu bitew (zamiast rzucania kilkoma kostkami) i rozliczaniu rund.

Gra trwa 9 rund, w których każdy gracz przechodzi tyle tur, na ile pozwalają mu fundusze. Zwycięża ten, kto zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa, które gromadzone są na wiele sposobów – kontrolę nad sektorami przestrzeni, stosunki dyplomatyczne, rozwój technologiczny, zwycięskie potyczki, znalezione artefakty, a także budowę monolitów. Flota jest w tej grze niewielka, ale ogromne możliwości daje zaawansowany system ulepszeń dla każdej klasy statków. Do zwycięstwa zawsze prowadzi kilka ścieżek.

W grze może brać udział od dwóch do 6 graczy komputerowych (3 poziomy trudności) i żywych. Do wyboru jest 7 ras, przy czym rasa ludzka ma 6 odmian, odpowiadających rasom obcych. Grać można przekazując sobie urządzenie lub online z graczami na innych platformach. W tym przypadku uczestnicy starcia mogą otrzymywać powiadomienia o tym, że przeciwnicy zakończyli turę. Gra trwa zawsze 9 rund, a runda trwa tak długo, aż wszyscy gracze powiedzą „pass”.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!