r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Eclipse: New Dawn for the Galaxy 2.0.5

Strona główna iOS Gry Strategiczne

Eclipse: New Dawn for the Galaxy to bezpośrednie przeniesienie strategicznej gry planszowej o tym samym tytule na iPady. W Eclipse grać może maksymalnie 6 graczy, ludzkich lub komputerowych, wcielając się w jedną z kilkunastu dostępnych ras o różnych umiejętnościach, technologii, sposobach walki i eksploracji.

Galeria programu

Eclipse to gra typu 4X, czyli łącząca eksplorację, walkę, zarządzanie zasobami i ekspansję. Każda runda przynosi nowe możliwości rozwoju cywilizacji przez poznawanie przestrzeni kosmicznej, zakładanie kolonii, przeprowadzania badań i rozwijanie floty. Choć statków można mieć niewiele, ogromne możliwości daje im system ulepszeń.

Gra trwa 9 rund, w których każdy gracz przechodzi tyle tur, na ile pozwalają mu fundusze. Zwycięża ten, kto zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa, które gromadzone są na wiele sposobów – kontrolę nad sektorami przestrzeni, stosunki dyplomatyczne, rozwój technologiczny, zwycięskie potyczki, znalezione artefakty, a także budowę monolitów. Do zwycięstwa zawsze prowadzi kilka ścieżek.

W grze znajduje się instrukcja i samouczek, 3 poziomy trudności komputerowych przeciwników i losowo generowane systemy gwiezdne. Można grać ze znajomymi, przekazując sobie iPada lub przez Internet. W tym drugim przypadku można korzystać z systemu powiadomień Push i prowadzić rozgrywkę w dogodnym czasie.

Gra jest dość skomplikowana, ale wiele jej elementów odbywa się automatycznie, dzięki czemu z graczy zdjęte zostają niektóre monotonne obowiązki, jak podliczanie kosztów utrzymania sektorów czy wydolności produkcyjnej. Choć rozgrywka nie jest prosta, na iPadzie można przeprowadzić ją szybko i dynamicznie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Lubisz ambitną strategię? Pomóż polskiemu Eclipse na Steam Greenlight

18
ROZRYWKA 18.08.2016 | Anna Rymsza

Mam świetną wiadomość dla miłośników ambitniejszych gier strategicznych i gier planszowych w ogóle. Na Steam Greenlight o wsparcie fanów walczy cyfrowa wersja planszówki Eclipse: New Dawn for the Galaxy, tworzona przez polskie studio Big Daddys Creations. Gra może być Wam znana, bo 3 lata temu zrobiła furorę w App Store. Była jedną z nielicznych pozycji na iPady, które oferowały coś więcej, niż pozbawioną głębi zabawę palcami. W 2013 roku niewiele gier mobilnych pozwalało w takim stopniu wysilić szare komórki. Gra należy do gatunku 4X, czyli łącząca eksplorację, rozszerzanie wpływów,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.