r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Edge bez rozszerzeń, więc AdGuard zablokuje reklamy w Windows 10 Mobile

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Ostatnie doniesienia sugerują, że Edge w Windows 10 Mobile, w przeciwieństwie do swojego desktopowego brata, nie zostanie wyposażony w obsługę rozszerzeń. Nie zobaczymy więc dodatków blokujących reklamy. Rozwiązaniem na irytujące, wyskakujące w sporych ilościach okienka może okazać się aplikacja AdGuard.

Skoro nie będzie można instalować dodatków w mobilnym Edge, to trzeba poradzić sobie w inny sposób. Prawdopodobnie z takiego założenia wyszli twórcy AdGuard, którzy swoje rozwiązania znane z Androida i iOS-a chcą przenieść na Windows 10 Mobile. Na mobilnych okienkach możemy więc dostać dobre narzędzie do blokowania reklam, a co za tym idzie, również do oszczędzania transferu.

AdGuard wyznaczoną mu misję uczynienia stron internetowych bardziej przejrzystymi, a także lżejszymi wykonuje korzystając z dwóch technologii. Pierwsza opiera się na lokalnym VPN, co oznacza, że dane użytkownika nie są przesyłane przez żadne zdalne serwery. Druga technologia to zaś lokalny serwer proxy.

r   e   k   l   a   m   a

Na forum AdGuard znajdziemy wypowiedź pracownika firmy. Chcą oni z wykorzystaniem narzędzi WinObjC (Project Islandwood), służących do przenoszenia aplikacji z iOS-a na mobilnego Windowsa, wydać AdGuard z iOS na Windows 10 Mobile. Oczywiście skupią się również na optymalizacji, tak by ich aplikacja działała jak najlepiej, a nie była tylko na szybko napisanym portem.

Plusem jest to, że VPN i proxy w Windows 10 Mobile działa tak samo jak na desktopowym Windows. Z dalszej części wypowiedzi dowiemy się, że narzędzie będzie tworzyło wirtualny lokalny VPN, który będzie odpowiadał za filtrowanie ruchu w sieci.

Trzymamy kciuki. Może w końcu garstka użytkowników Windows 10 Mobile otrzyma narzędzie do blokowania reklam. Będą oni mogli wygodniej przeglądać strony internetowe, nie czekając jak załadują się rozbudowane, zasłaniające cały ekran reklamy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.