Edukacyjny Office Standard 2003/2007 za 199 złotych!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka newsów niżej pisaliśmy o szacunkowych cenach Office 2007 w Polsce. Tymczasem w dzisiejszym mailingu do partnerów Microsoft rozesłał informację o nowym, wyjątkowym programie licencjonowania pakietu Office 2003 przeznaczonym dla uczniów, studentów, nauczycieli i innych osób bezpośrednio pracujących w sektorze edukacji - wychowawców, trenerów i instruktorów. Zakup takiej licencji wymaga okazania stosownych dokumentów.

W ramach tego programu - Office Student Select - można nabyć wersję Office Standard 2003 w cenie 199 złotych brutto lub Office Professional 2003 w cenie 279 złotych brutto. Cena jest więc bardzo niska - dla porównania sprzedawana dzisiaj wersja dla Uczniów, Nauczycieli i Studentów kosztuje około 400 złotych, a jest znacznie uboższa jeśli chodzi o aplikacje i funkcjonalność. Co ważne, sprzedawana w nowym programie Office Student Select licencja de facto dotyczy Office 2007 (obowiązuje jednak także dla wersji wcześniejszej), w związku z tym w chwili pojawienia się nowego pakietu na rynku użytkownik ma prawo do bezpłatnej aktualizacji. Nowy nośnik będzie można później zakupić w promocyjnej cenie - stosowny voucher znajdzie się w przesyłce z zamówionym pakietem Office 2003.

Raz zakupiona w programie Office Student Select licencja nie wygaśnie, gdy kupujący utraci status uprawniający do zakupu - np. przestanie studiować. Niemniej jest ona imienna i zezwala na użytkowanie produktu tylko i wyłącznie przez osobę, która produkt zakupiła. Tak uzyskanego pakietu Office nie można również odsprzedać czy używać do celów komercyjnych, co wydaje się jednak naturalne.

Licencję można zakupić poprzez specjalnie do tego celu uruchomioną witrynę www.edu-akcja.pl prowadzoną przez APN Promise. Jest to jedyna metoda zakupu - oferta nie będzie dostępna u dystrybutorów i w sklepach. Na stronie znaleźć można także najczęściej zadawane pytania oraz dokładną treść umowy licencyjnej, jak i regulamin zakupu.

Studentom polecamy równocześnie, aby zorientowali się na swoich uczelniach, czy przypadkiem w ramach uczelnianych programów licencjonowania grupowego nie mogą nabyć Office na podobnych, promocyjnych warunkach - wtedy być może uda się go kupić nawet za minimalnie mniejsze pieniądze, niż w opisywanej tu ofercie.

© dobreprogramy
s