reklama

Edytor Buzzword w Adobe AIR

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe poinformowała o podpisaniu ostatecznej umowy w sprawie przejęcia firmy Virtual Ubiquity wraz z jej internetowym edytorem tekstu, Buzzword.

Buzzword to edytor tekstu online, który umożliwia współpracę użytkowników przy tworzeniu wysokiej jakości, gotowych do druku dokumentów. Ponieważ został zaprojektowany za pomocą oprogramowania Adobe FlexT i korzysta z technologii Adobe FlashT Player, pozwala tworzyć dokumenty o dobrym układzie typograficznym, z bogatymi możliwościami planowania układu strony i obsługą zintegrowanej grafiki, bez względu na typ przeglądarki czy urządzenia. Program ten będzie także działać w środowisku AdobeR AIRT, co umożliwi użytkownikom pracę hybrydową (online/offline), nad dokumentami przechowywanymi na serwerze zewnętrznym i lokalnie. Bogate możliwości współpracy dostępne w edytorze Buzzword umożliwiają edycję i komentowanie dokumentów wielu autorom z różnych miejsc i w różnym czasie, natomiast twórcy dokumentu mogą określać ich uprawnienia, co pozwala uniknąć chaosu przy tworzeniu wersji. Aplikacja Buzzword jest aktualnie dostępna w wersji beta, którą można uruchomić bezpośrednio z poziomu przeglądarki .

Przejęcie to jeszcze bardziej zwiększa zaangażowanie Adobe w budowę ekosystemu tworzenia zaawansowanych aplikacji RIA w oparciu o środowisko Adobe AIR. Firma Adobe dodała ponadto nową usługę współużytkowania plików do swoich dotychczasowych usług przetwarzania dokumentów online. Usługa ta, o nazwie roboczej "Share", oferowana na razie w wersji beta, znacznie ułatwi współużytkowanie, publikowanie i porządkowanie dokumentów online.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić