r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Efekt Comptona 1.4

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Efekt Comptona jest programem symulacyjnym z fizyki ułatwiającym zrozumienie zagadnienia nauczanego na pierwszych latach studiów, dotyczącego zjawiska rozpraszania fal elektromagnetycznych na swobodnych elektronach. Aplikacja oferuje możliwość ustawienia parametrów symulacji i wykonania animacji oraz funkcję wydruku arkusza z ustawionymi parametrami. Opcja ta jest przydatna szczególnie jako pomoc dla studentów.

Uwaga!

Udostępniana, najnowsza wersja programu Elektron ma teoretycznie status "beta", co oznacza, że program ten jest jeszcze w trakcie testów i potencjalnie mogą występować błędy w jego funkcjonowaniu. Zgodnie z polityką vortalu dobreprogramy nie publikujemy na swoich łamach programów będących w trakcie beta-testów. Wyjątkowo jednak odstępujemy w tym przypadku od tej zasady ze względu na stabilne działanie programu, a także fakt nie wydawania przez autora, od dłuższego już czasu, kolejnych jego wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 05.10.2010 05:46

Dziękuję za tak szeroki wywód, informuję, iż program powstał właśnie na bazie literatury i konsultacjach dr hab z fizyki programu (ot mały programik studenta nie-fizyka). Program miał za zadanie przede wszystkim przedstawiać wizualizacje i róznice w wynikach i energii fotonów i elektronów. Ponieważ nie zajmowałem się fizyką zawodowo, mogłem polegać tylko na wykładowcy fizyki (prof), który program zaakceptował bez zastrzeżeń. Pan jak można się domyślić, jest znawcą tematu, więc zapewne jest w stanie napisać lepszy i bardziej precyzyjniej opisujący zagadnienie program. A więc: do dzieła :)

Jak każdy projekt na studiach, mógł się kurzyć w archiwum, a tak może ktoś ściągnie, obejrzy i go temat zaciekawi, a może nawet zrobi lepszy program. A może zrobi sobie ściągę na zajęcia z takim wykładowcą :)

  #2 06.02.2008 12:45

Ten program niestety ma niewiele wspólnego z nauczaniem fizyki. Autor chyba nie ma pojęcia o symulowanym zjawisku, przez co może wprowadzić w bład młodych adeptów fizyki. Po pierwsze nie ma mowy o okreslaniu katów rozproszenia fotonu i elektronu na podstawie miejsca uderzenia fotonu w elektron (to nie sa bilardowe kulki). Oddziaływanie fotonu z elektronem przebiega troszkę inaczej. Poza tym fotony rozpraszaja sie komptonowsko na elektronach we wszystkich kierunkach, tylko z innym prawdopodobieństwem. Nie chcę tutaj robić wykładu ale odsyłam autora do literatury zanim się weźmie za nauczanie fizyki. Nie polecam ani uczniom ani nauczycielom.

  #1 25.07.2007 22:09

Czemu taka niska ocena?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.