reklama

Egzaminy Microsoftu dla studentów za 1/3 ceny

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft wraz z firmą szkoleniową ABC Data uruchomił interesujący program certyfikacji dla rynku akademickiego. W ramach tego programu studenci uczelni wyższych (wszystkich rodzajów studiów i kierunków) oraz ich pracownicy mogą podejść do egzaminu Microsoft Certified Professional płacąc 130 złotych brutto, czyli około 1/3 standardowej stawki w ośrodkach szkoleniowych. Jeśli wziąć pod uwagę stawkę 80 dolarów obowiązującą w przypadku bezpośredniej rejestracji kandydata w firmie Prometric, która jest ogólnoświatowym dostawcą egzaminów Microsoft, i tak promocyjna cena jest o połowę niższa.

Warunkiem skorzystania ze specjalnej oferty akademickiej jest posiadanie aktualnej legitymacji studenckiej, indeksu lub zaświadczenia z uczelni o statusie wolnego słuchacza. W przypadku pracowników uczelni jest wymagany dokument potwierdzający takowy status.

Nie wszystkie egzaminy Microsoftu są jednak dostępne w ramach tego specjalnego programu, ale można zdawać wszystkie testy niezbędne do uzyskania chociażby tytułu Microsoft Certified Systems Administrator czy popularnych dzisiaj tytułów Microsoft Certified Technology Specialist, na przykład z Windows Vista czy z programowania w .NET. Niestety ukończenie zdecydowanie bardziej prestiżowych i liczących się na rynku ścieżek Microsoft Certified Systems Engineer czy Microsoft Certified IT Professional będzie wymagało już zdania kilku dodatkowych egzaminów spoza promocji.

Pełną listę dostępnych w obniżonej cenie egzaminów można pobrać w formacie PDF z witryny ABC Data. Numery egzaminów w programie rozpoczynają się od cyfr 72, a nie jak zwykle - 70, ale poza tym nie różnią się niczym od pełnopłatnych testów. Egzaminy w ramach programu dla rynku akademickiego można zdawać tylko w ośrodkach ABC Data w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Sopocie. Tylko tam można się także rejestrować - nie jest możliwa samodzielna rejestracja poprzez witrynę firmy Prometric.

Tym, którzy nie wiedzą dokładnie, czym jest certyfikacja Microsoftu, a temat ich zainteresował polecamy artykuł opublikowany w naszym vortalu, niedawno zaktualizowany o zmiany w programie MCP - Przegląd certyfikacji Microsoftu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama