r   e   k   l   a   m   a
reklama

Eidos Montreal zamierza budować Deus Ex Universe

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Po Deus Ex: Human Revolution ekipa Eidos Montreal nabrała wiatru w żagle i teraz, poza ustaleniem na 25 października premiery reedycji Director's Cut gry, zdradza oto, że plany co do futurystycznej marki są naprawdę olbrzymie. Na konsolach nowej generacji i PC ujrzymy ambitne projekty w ramach Deus Ex Universe, blisko powiązane ze sobą dzieła, rozgrywane w cyberpunkowych realiach. Marka rozwijana będzie w różne strony na tyle, na ile to będzie sensowne. Oznacza to też gry na tablety, smartfony, książki czy komiksy.

Od czegoś jednak wypada zacząć, więc na razie mówi się wyłącznie o kolejnej części serii, tworzonej już z myślą o komputerach plus Xboksie One oraz PS4. Większość osób odpowiedzialnych za Bunt Ludzkości jest na pokładzie. Wiele lat zgłębiali, co czyniło dotąd Deus Ex wyjątkowym i wiedzy tej nie można było po prostu zmarnować. Na pewno spory nacisk zostanie położony na ukazanie segregacji społecznej w mieście przyszłości, napięciu między zwolennikami nowinek technicznych, a ich przeciwnikami.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic