r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ekran LCD w soczewce kontaktowej — technologia z przyszłością?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Google Glasses, specjalne okulary Microsoftu, projekt Oculus Rift — wszystko to będzie chciało nam wyświetlać przed oczami pewne informacje, z gier, albo też dane dopełniające obraz świata rzeczywistego. Okazuje się jednak, że w przyszłości może niekoniecznie trzeba będzie nosić coś na nosie, by osiągnąć zbliżoną ergonomię i możliwości. Naukowcom z Uniwersytetu Gandawskiego udało się zmieścić ekran LCD w soczewce kontaktowej.

Badacze zapewniają, że są w stanie wytworzyć specjalne soczewki o dowolnym rozmiarze, przyznają niemniej, iż w początkowej fazie rozwoju tej technologii sam jej użytkownik niewiele z ekraniku skorzysta. Wyświetlany na przezroczystej powierzchni obraz znajduje się zwyczajnie zbyt blisko oka, byśmy mogli złapać na nim ostrość. Pracuje się jednak nad tym problemem. Póki co projekt należy traktować raczej w kategorii gadżetu. W przeciągu najbliższych lat być może znajdzie przykładowo zastosowanie jako elektroniczne okulary przeciwsłoneczne, sposób na szybką zmianę koloru oczu czy „imprezowe” wyświetlenie na ślepiach gwiazdek lub innych podstawowych symboli. Z czasem oraz rosnącymi możliwościami rozwiązania, zapewne zainteresuje się nim również medycyna.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii