Ekran godny fabletu i wydajne 8 rdzeni? Powitajcie Letv One X600

Strona główna Aktualności

O autorze

Szukasz niedrogiego, oferującego wydajność na wysokim poziomie smartfona? Jeśli tak, to powinieneś poszukać również wśród urządzeń chińskich producentów. Za 365 dolarów możesz kupić Letv One X600, który posiada 5,5-calowy ekran Full HD, 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor, 3 GB RAM, a także działa pod kontrolą Androida 5.0 Lollipop.

Na łamach naszego portalu ostatnio dość często pojawiają się informacje o chińskich smartfonach. Nie powinno to nikogo dziwić. Jak już wielokrotnie pisaliśmy – urządzenia chińskich producentów stały się już konkurencyjne wobec produktów Samsunga, LG czy HTC. Ich największą zaletą jest stosunek jakości i wydajności do ceny. Na rynku cały czas pojawią się nowe modele, a często ich premiery przechodzą bez większego echa. Natomiast nam ponownie udało się znaleźć smartfon, który może przypaść do gustu wielu osobom.

Letv One X600 posiada 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, co zalicza go do grona fabletów. Sercem urządzenia jest 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek helio X10 (MT6795) o taktowaniu 2,0 GHz. Jest on odpowiedzią na słynnego Snapdragona 810. Niektóre testy wydajnościowe pokazują, że w przypadku jednego rdzenia MediaTek nie ma szans, ale podczas gdy wykorzystywane są wszystkie rdzenie jest w stanie pokonać Snapdragona 810. Do dyspozycji dostajemy 3 GB RAM oraz 16 GB na pliki. Należy pamiętać, że część pamięci będzie zajęta przez system operacyjny, a więc faktycznie dostaniemy mniej wolnego miejsca. Dostępna pamięć będzie musiała nam wystarczyć, ponieważ smartfon nie obsługuje kart pamięci, co jest sporą wadą.

Kamera umieszczona na „plecach” pozwala na wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 13 MP i posiada lampę LED. Natomiast frontowa kamera zgodnie z obecnie panującą modą ma 5 MP, a więc sprawdzi się przede wszystkim przy robieniu selfie. Wśród dostępnych modułów znajdziemy WiFi, GPS, GLONASS, Bluetooth 4.0 i LTE. Warto zauważyć, że Letv One X600 posiada dwa gniazda na karty SIM, a więc możemy korzystać z dwóch numerów jednocześnie. Zastosowany akumulator ma pojemności 3000 mAh. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop.

Jeśli zastanawiacie się nad wydaniem 364,39 dolarów na tego „Chińczyka”, to poczekajcie. Staramy się go sprowadzić i powinien w najbliższym czasie pojawić się w naszym Labie. Wówczas dokładnie sprawdzimy czy jest warto go kupić.

© dobreprogramy
s