reklama

Ekrany smartfonów bezpieczniejsze dzięki szklanej warstwie ochronnej Belkin TrueClear InvisiGlass

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Belkin, wbrew zapewnieniom producentów urządzeń mobilnych o coraz większej odporności ekranów na zarysowania, wprowadza do swojej oferty produkt ochronny, dodatkowo zabezpieczający wyświetlacz smartfona. Nie jest to jednak kolejna folia, a połączenie kilku elastycznych warstw szkła.

TrueClear InvisiGlass Screen w opinii producenta jest nawet dziewięciokrotnie wytrzymalszy od konkurencyjnych produktów. Z założenia ma zabezpieczyć powierzchnię wyświetlacza przed zarysowaniami, ale także dzięki technologii FluidFlex poprawiającej elastyczność i wytrzymałość, ma chronić przed pęknięciami. Dodatkowo produkt dzięki zastosowanym materiałom zapewni dobrą przejrzystość i widoczność ekranu. Według specyfikacji ma 0,2 milimetra grubości i 97 procent przejrzystości. InvisiGlass jest także 2,5 razy gładszy od plastiku, co pozytywnie wpływa na opór powierzchni ekranu pod palcem.

Nie wiem jakie warunki gwarancyjne zapewnia firma Belkin, ale jej Dyrektor ds. Zarządzania, Patrick Sullican, wypowiada się o produkcie InvisiGlass bardzo pewnie. Twierdzi nawet, że ryzyko uszkodzenia smartfona z ich ochroną jest zerowe: „Ponieważ InvisiGlass jest wykonany z prawdziwego szkła, sprawia wrażenie, jakby w ogóle nie było go na ekranie, a jednocześnie zapewnia spokój i bezpieczeństwo przed zarysowaniami i uszkodzeniami, których wystąpienia od teraz ryzyko jest równe zero”.

Belkin swój produkt na tą chwilę przygotował dla iPhone 5, iPhone 4/4S i dla Samsunga Galaxy S4 i S4 mini. Według zapewnień, nie będą mu przeszkadzały różne pokrowce i etui. Producent nie podał jeszcze ceny w Polsce, w Stanach zjednoczonych można kupić szkło ochronne za 40 dolarów. Wiadomo jednak, że na polskim rynku protektor pojawi się na początku listopada.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama