reklama

Electronic Arts wycofuje przepustki sieciowe z gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy rozpoczęło się publiczne marudzenie na straty twórców gier, wynikające z prężnego obrotu produktami z drugiej ręki, niektórzy producenci zdecydowali się na wprowadzenie Online Pass, czyli jednorazowych kodów odblokowujących opcje sieciowe (stąd też często zwane przepustkami), dostępnych z nowymi egzemplarzami gier. Należała do nich też firma Electronic Arts, ale niedawno, ponoć pod namową fanów swoich produkcji, ogłoszono zaprzestanie stosowania tego rozwiązania. Okazuje się, że decyzja obejmie nie tylko projekty nowe, lecz i te stare.

Posiadacze używanych gier takich jak Battlefield: Bad Company 2, Bulletstorm, Medal of Honor czy Shift 2 Unleashed w wersji na Xboksa 360 pobawią się już po sieci (kwestia pobrania odpowiedniego pliku z rynku Xbox Live), fani Dragon Age czy Mass Effect 2 dostają za darmo dotąd ekskluzywne DLC, a w przypadku Alice: Madness Returns dochodzi możliwość bezpłatnego pobrania American McGee's Alice. Należy spodziewać się, że w szybkim czasie pozostałe tytuły EA, korzystające dotąd z jakiejś formy Online Pass, zostaną „uwolnione”, także przez PSN.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić