Elekta 1.9

Strona główna Windows Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bezpłatny program umożliwiający sprawdzenie takich praw jak Prawo Ohma, I i II Prawo Kirchhoffa i mierzenia mocy.

Elekta przydatna jest szczególnie nauczycielom Fizyki, którzy mogą bez konieczności użycia rzeczywistych przyrządów w szybki i bezpieczny sposób wykazać uczniom wspomniane prawa. Elekta też może być z powodzeniem stosowany przez uczniów do symulacji, a także podczas zajęć teoretycznych poprzedzających ćwiczenia w pracowni. Parametry takie jak prąd, napięcie czy rezystancja mogą być łatwo regulowane za pomocą suwaków.

Program pozwala ponadto na kreślenie wykresów i wyliczanie danych ładowania kondensatora i obwodu RC. Uzyskane wyniki mogą być zapisane do pliku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #6 03.08.2016 20:56

@80mentor: No to teraz pozostaje nam nadrabiać takie programy. Może na starość się jeszcze czegoś nauczymy.

Dementor   38 #5 30.01.2016 04:05

Że za moich czasów, jak chodziłem do szkoły. Nie było takich programów. Wtedy nauka praw fizyki, na pewno byłaby przyjemniejsza :p

  #4 08.05.2012 10:41

Komputer zazwyczaj ogłupia, to niewątpliwe. Ale ten program, choć ma usterki, ogłupia w niewielkim stopniu, a w rękach dobrego nauczyciela może pozwolić zrozumieć peoste prawa elektryczności.

  #3 24.10.2011 20:50

Co do obwodu RC błąd z częstotliwością/okresem to i tak tylko mała myszka Miki. Tworzone wykresy przebiegów prądu i napięcia to kolejny dramat! Wycofajcie ten program żeby nie robić nieświadomym ludziom wody z mózgu!

  #2 24.10.2011 20:43

Błędów w tym programie jest więcej! Ciekawe np. w jakim obwodzie przesunięcie fazowe prądu względem napięcia przekracza zakres -90 +90? Kto tworzy te programy?

  #1 23.03.2006 23:23

fajny, przejrzysty i potrafi cos przekazac ale wkradl sie maly blad: w obwodach RC (lub w jakichkolwiek zwiazanych z przebiegami przemiennymi lub falami) nie ma czegos takiego jak okres mierzony w Hz. W tych jednostkach mierzona jest czestotliwosc. Wiec jak mam rozumiec ta zmienna?
Okres [s], czy czestotliwosc [Hz=1/s]?