reklama

Elektroniczna portmonetka, niemobilny tablet i płatności bez terminali: ostatnia część relacji z Targów Mobilnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

To już ostatnia część relacji z Pierwszych Targów Mobilnych, które zakończyły się wczoraj w Warszawie. Odczuwamy pewien niedosyt, chcielibyśmy Wam pokazać więcej, ale niestety, w licznych wypadkach wystawcom brakowało śmiałości, by stanąć do kamery, czasu, by z nami porozmawiać, lub uprawnień, by wypowiadać się w imieniu Ministerstwa (tylko rzecznik może to zrobić).

PKO to największy polski bank, któremu udało się zrobić chyba najlepszą jak dotąd mobilną aplikację do bankowości elektronicznej. Czemu najlepszą? Przede wszystkim dlatego, że IKO nie jest tylko mobilnym front-endem usługi internetowej. To przede wszystkim elektroniczna portmonetka do płatności, wygodna w użyciu, a jak ktoś się postara, to i pozwalająca nawet na anonimowe transakcje.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Urządzenia mobilne mogą mieć zgoła niemobilne zastosowania. Zamiast tradycyjnych kiosków multimedialnych, z PC w środku, lepiej wykorzystać duży tablet, pozbawiając go wcześniej mobilności.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Dość intensywnie na Targach reklamowali się dostawcy usług pozwalających na mobilne płatności. Najciekawiej dla nas wyglądała oferta uPaid, oferującego usługę pozwalającą płacić komórką za parkowanie, bilety czy rachunki nie tylko bez terminala, ale też nawet bez punktu handlowego – w dowolnym miejscu i dowolnym momencie.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama