r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Elektryczne auta Mercedesa naładujemy bezprzewodowo

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Z pewnością też nie przepadacie za tymi wszystkimi kablami od ładowarek. Możliwe, że musicie je rozplątywać każdego dnia. Jeśli samochody elektryczne staną się popularniejsze, to w naszych domach pojawi się jeszcze jeden kabel – ten od ładowania akumulatorów auta. Jednak Mercedes chce oferować bezprzewodowe ładowanie, które ma niebawem trafić do już produkowanych modeli.

W motoryzacji priorytetem stała się ekologia, skutkiem są wyżyłowane silniki benzynowe o małej pojemności, ale także pojazdy hybrydowe, łączące zalety silnika spalinowego z elektrycznym. Takie rozwiązania trafiają również do luksusowych limuzyn, taki jak chociażby nowy Mercedes klasy S. Model S500e to hybryda typu plug-in, a więc możemy ją ładować z wykorzystaniem tradycyjnego gniazdka.

Luksusowa limuzyna Mercedesa w 2017 roku będzie oferowana z opcjonalnym bezprzewodowym ładowaniem. Oczywiście nadal będziemy mogli skorzystać z kabla, który to będzie w standardzie. Pod spodem samochodu zostanie umieszczona cewka elektryczna, a płyta ładująca będzie mogła znaleźć się na podłodze w garażu. Po zaparkowaniu auta w odpowiednim miejscu, wytworzy się pole magnetyczne i ładowanie rozpocznie sią automatycznie. Moc ładowania ma wynosić do 3,6 kilowatów.

r   e   k   l   a   m   a

Mercedes nie jest pierwszą firmą pracującą nad bezprzewodowym ładowaniem samochodów, ale może być pierwszą, która wprowadzi taką technologię do produkcyjnego modelu. Z pewnością po S klasie, technologia pojawi się także w innych autach niemieckiego producenta. Rozwiązanie będzie znacznie wygodniejsze od podłączania auta do gniazdka. Jedyne co będziemy musieli zrobić, to zaparkować w odpowiednim miejscu w garażu.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.