Elektryczne auta Mercedesa naładujemy bezprzewodowo

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Z pewnością też nie przepadacie za tymi wszystkimi kablami od ładowarek. Możliwe, że musicie je rozplątywać każdego dnia. Jeśli samochody elektryczne staną się popularniejsze, to w naszych domach pojawi się jeszcze jeden kabel – ten od ładowania akumulatorów auta. Jednak Mercedes chce oferować bezprzewodowe ładowanie, które ma niebawem trafić do już produkowanych modeli.

W motoryzacji priorytetem stała się ekologia, skutkiem są wyżyłowane silniki benzynowe o małej pojemności, ale także pojazdy hybrydowe, łączące zalety silnika spalinowego z elektrycznym. Takie rozwiązania trafiają również do luksusowych limuzyn, taki jak chociażby nowy Mercedes klasy S. Model S500e to hybryda typu plug-in, a więc możemy ją ładować z wykorzystaniem tradycyjnego gniazdka.

Luksusowa limuzyna Mercedesa w 2017 roku będzie oferowana z opcjonalnym bezprzewodowym ładowaniem. Oczywiście nadal będziemy mogli skorzystać z kabla, który to będzie w standardzie. Pod spodem samochodu zostanie umieszczona cewka elektryczna, a płyta ładująca będzie mogła znaleźć się na podłodze w garażu. Po zaparkowaniu auta w odpowiednim miejscu, wytworzy się pole magnetyczne i ładowanie rozpocznie sią automatycznie. Moc ładowania ma wynosić do 3,6 kilowatów.

Mercedes nie jest pierwszą firmą pracującą nad bezprzewodowym ładowaniem samochodów, ale może być pierwszą, która wprowadzi taką technologię do produkcyjnego modelu. Z pewnością po S klasie, technologia pojawi się także w innych autach niemieckiego producenta. Rozwiązanie będzie znacznie wygodniejsze od podłączania auta do gniazdka. Jedyne co będziemy musieli zrobić, to zaparkować w odpowiednim miejscu w garażu.

© dobreprogramy