Elektryczne rowery Ubera trafią do Europy. Wypożyczalnie ruszą już latem

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Uber w Europie kojarzy się przede wszystkim z usługą przewozu osób i od niedawna również z dostarczaniem jedzenia. Niebawem jednak wprowadzona zostanie kolejna usługa, tym razem dotycząca rowerów. Po wybranych miastach Starego Kontynentu będzie można przemieszać się wypożyczonym rowerem.

Od dwóch miesięcy Uber jest właścicielem startupu JUMP, który prowadzi usługę wypożyczania rowerów miejskich. Rowery poznamy po charakterystycznym czerwonym kolorze i dużych rozmiarów białym napisie JUMP. Pojawiły się one już w kilku miastach na terenie USA. The Verge informuje, że teraz usługa trafi również do Europy.

Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi ogłosił podczas konferencji NOAH w Berlinie, że jego firma zamierza w Europie wprowadzać kolejne usługi. W stolicy Niemiec do końca lata ma zostać otworzona wypożyczalnia rowerów elektrycznych. Kolejnym celem jest oczywiście otwarcie wypożyczalni w kolejnych miastach.

W USA wypożyczenie roweru kosztuje 2 dolary za 30 minut. Nie zostały jednak podane ceny, które będą obowiązywać w Europie. Wypożyczenie odbywa się z poziomu mobilnej aplikacji. Zaletą z pewnością jest brak specjalnych stacji dokujących. Rower można zostawić w wybranych stojakach. Do zabezpieczenia służy bardziej rozbudowane zapięcie, które otwiera się za pomocą wygenerowanego kodu PIN.

Uber planuje również otworzyć wypożyczalnie elektrycznych samochodów. Rowery wraz z samochodami Uber Green mają być uzupełnieniem obecnej oferty z usługami transportu. Nie znamy jeszcze informacji dotyczących wprowadzenia rowerów JUMP do Polski.

© dobreprogramy