Elements+ 3.0 - aktywuj ukryte funkcje Photoshop Elements 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Elements+ to drobne narzędzie, które aktywuje ukryte funkcje programu Adobe Photoshop Elements. Wydana wczoraj wersja 3.0 programu Elements+ dla systemów Windows i Mac OS X została przystosowana do pracy z wydaną niedawno wersją programu Adobe Photoshop Elements.

Adobe Photoshop Elements jest bardziej rozbudowany, niż widać na pierwszy rzut oka. Wiele popularnych i czasami niezastąpionych funkcji, jak krzywe czy obsługa inteligentnych obiektów, jest niedostępnych z poziomu interfejsu graficznego programu. Program Elements+ po instalacji umieszcza polecenia wywołujące ukryte wcześniej funkcje w menu programu i przez to znacznie rozszerza możliwości Adobe Photoshop Elements.

Elements+ odblokowuje funkcje związane z edycją koloru, zaznaczenia, dodatkowe operacje na warstwach, obsługę inteligentnych obiektów (Smart Objects), maski, inteligentne filtry, zaawansowane funkcje tekstu (na przykład umieszczanie na ścieżce) oraz obsługę ścieżek wektorowych. Ponadto instalator Elements+ dodaje do Adobe Elements skrypty usprawniające pracę z wieloma plikami (kolejka, zamykanie wielu, nowy obraz z zaznaczenia itp.) oraz bogatą paletę skrótów klawiszowych (skrypt Shortcut+).

Najważniejszą nowością w tej wersji Elements+ jest możliwość odblokowania ukrytych funkcji w Adobe Photoshop Elements 9. Niektóre narzędzia, jak transformacja zaznaczenia i dodawanie maski rastrowej do warstwy zostały dodane do Photoshop Elements 9, więc naturalnie ich obsługa znikła z najnowszego Elements+. Niestety, ze względu na zmiany w wydaniu Photoshop Elements dla systemu Windows, korekta ekspozycji, zmiana jaskrawości kolorów i warstwa zmieniająca obraz na czarno-biały dostępne są tylko na systemie Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie